Son Dakika Haberler

Meclis’te F klavye tartışması

Meclis'te bu kez F klavye gündem oldu.

Meclis’te F klavye tartışması
Okunma : 56 views Yorum Yap

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, milletvekillerine dağıtılması öngörülen dizüstü bilgisayarların alım ihalesinin FETÖ ile bağlantılı bir şirkete 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde verildiği iddiasına ilişkin, “ihale süreci devam ederken teknik şartnamede ihtiyaca binaen değişikliğe gidildiğinden ihale iptal edilmiş olup ihale gerçekleşmediğinden herhangi bir bedel ödenmemiştir” dedi.

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek soru önergesinde, “TBMM Başkanlığı olarak milyonlarca liralık bir ihalenin FETÖ soruşturmasına takılan firmaya verildiği iddiaları doğru mu?” diye sordu.

Soru önergesini yanıtlayan Aydın, şöyle dedi:

“İlgi önergeniz ile milletvekillerine dağıtılması öngörülen dizüstü bilgisayarların alım ihalesinin FETÖ ile bağlantılı bir şirkete 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde verildiği iddiası soru konusu yapılmıştır.

Milletvekillerinin yasama ve denetim faaliyetlerine en etkin şekilde katılımına lojistik ve teknik destek sağlamak üzere kendilerine verilmesi kararlaştırılan dizüstü bilgisayarların temini için Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğüne talepte bulunulmuş; söz konusu Kurumca ihaleye çıkılmıştır. Ancak ihale süreci devam ederken teknik şartnamede ihtiyaca binaen değişikliğe gidildiğinden ihale iptal edilmiş olup ihale gerçekleşmediğinden herhangi bir bedel ödenmemiştir.”