Site icon

MHP’nin tepesinde Anayasa istifası

Anayasa değişikliği oylamasında ‘hayır’ oyu vereceğini açıklayan MHP Milletvekili Atila Kaya, genel başkan yardımcılığı görevini bıraktı.

MHP İstanbul Milletvekili Atila Kaya, Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etti. Kaya partideki görevinden istifasına ilişkin de anayasa değişikliği teklifini gerekçe gösterdi.

Kaya istifasına ilişkin yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Ülkemizin gündemine neden ve nasıl girdiği ile amacının ne olduğu halen belirsizliği korumakta ve tartışılmakta olan, kabul edilmesi halinde hükümet sistemini değiştirecek anayasa değişikliği teklifi, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin tercihini ilan etmesinin ardından çalışma arkadaşlarından farklı tercihlerde bulunacak olanların da bu tercihlerini açıklamalarını ahlaki bir gereklilik haline getirmiştir.

Bütün hayatım uğrunda mücadele ile geçen ve ödediğim bedelleri göğsümde şeref madalyası olarak taşıdığım Ülkücülüğe olan inancım ve Türk Milliyetçiliği anlayışım aklıma ve vicdanıma anayasa değişikliği teklifine ‘hayır’ dememi emrederken, ikiyüzlü davranmaktan da men etmektedir.

Bu şartların bir gereği olarak halen yürütmekte olduğum MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ediyorum. İstifama -hiç kimse tarafından- kişisel tavrım olmasının ötesinde bir anlam yüklenmemelidir.”

Kaynak: MHP’nin tepesinde Anayasa istifası

Exit mobile version