Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu’na yaptığı teklifi açıkladı
0 okunma

Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu’na yaptığı teklifi açıkladı

ABONE OL
3 Temmuz 2018 15:28
Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu’na yaptığı teklifi açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Özcan Özel’e başarılar dileyen Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile dün akşam yaptığı görüşmenin detaylarının sorulması üzerine su açıklamalarda bulundu.

İnce şunları söyledi:

“Sohbet ettik eşlerimizle birlikte yemek yedik. Seçimi değerlendirdik, konuştuk. Sayın genel başkana büyük bir devlet adamlığı yaptığını, İYİ Partiye 15 milletvekili göndermekle başlayan ve kurultayda kendisine rakip olmuş birini cumhurbaşkanı adayı yaparak müthiş, milletin gönlünde taht kurduğunu bu devlet adamlığının devam etmesi gerektiğini kendisiyle bir yarış ve rekabet içinde olmak istemediğimi ama milletinde bu cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında duyduğu, gördüğü, yaşadığı bir umut var. Bunu kaybetmememiz gerektiğini ve kendisi isterse olağanüstü kurultayı kendisi toplayarak benim genel başkan olabileceğimi, kendisinin onursal genel başkan olabileceğini ve bir abi-kardeş ilişkisi içinde kendisi grup başkanı olarak parlamentodaki çalışmaları yürüteceğini, benim de genel başkan olarak Edirne’den Ardahan’a çalışacağım ve partiyi seçimlere hazırlayacağım teklifinde bulundum. Evet ya da hayır demedi. Bu teklifi yaptım ben. Kendi taktiridir. Hayır derse ben imza toplamayacağım. Örgüt kendisi çözecektir bu işi.”

 

Kılıçdaroğlu: Siyasi Nezaketsizlik.

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’nin açıklamaları sonrası yaptığı açıklamada “Özel yemeğin bağlamından koparılması siyasi nezaketsizlik” dedi.

Muharrem İnce’nin açıklamaları sonrası CHP’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP MYK’yı toplama kararı aldı.
CHP MYK, 5 Temmuz Perşembe günü saat 11:00’de toplanacak.

 

Bülent Tezcan: Gündemimizde yok…

CHP Sözcüsü ve Genel Başkanı Yardımcısı Bülent Tezcan, Muharrem İnce’nin açıklamalarıyla ilgili gazetecilere yaptığı ilk değerlendirmede “Olağanüstü kurultay gündemimizde yok” dedi.

 

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP