Son Dakika Haberler

Muhtarlara nutuk var ama para yok!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özel önem verdiği ve her fırsatta sarayda topladığı köy ve mahalle muhtarlarını rahatlatacak düzenleme, AK Parti oylarıyla reddedildi.

Muhtarlara nutuk var ama para yok!
Okunma : 130 views Yorum Yap

CHP’li vekiller, “Bütün muhtarların SGK primlerini devlet ödesin” şeklinde öneri sundu, ancak öneri AK Parti tarafından kabul edilmedi.

Mahalle muhtarları aylık 568,21 TL, köy muhtarları ise 435,63 TL sosyal güvenlik primi ödüyor. TBMM Plan Bütçe Komisyonu‘nda 2017 bütçesi ile ilgili görüşmelerin son gününde CHP’li vekiller bir önerge vererek “Köy ve mahalle muhtarlarının ödemek zorunda oldukları sosyal güvenlik destek primlerinin, Maliye Bakanlığı bütçesinden karşılanmasını” istedi. Ancak Maliye Bakanı Naci Ağbal önergeye karşı çıkınca komisyondaki AKP milletvekilleri de ret oyu verdi.

MUHTARLAR MASRAFLARI KENDİLERİ ÖDÜYOR

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, 26 bin muhtarın hayal kırıklığı yaşadığını belirtti ve SÖZCÜ’ye şunları söyledi: “Muhtarların bir bölümü zor koşullar altında görev yapıyor. Elektrik ve su bedellerini de kendileri ödemek durumunda kalıyor.”

Sözcü/ Deniz AYHAN

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)