Mustafa Balbay’dan yeni müfredata çok sert eleştiri!
1 okunma

Mustafa Balbay’dan yeni müfredata çok sert eleştiri!

ABONE OL
19 Temmuz 2017 12:21
Mustafa Balbay’dan yeni müfredata çok sert eleştiri!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Açıklanan müfredat programını sert bir dille eleştiren Balbay şunların kaydetti:

“AKP parti devleti yaratma çabasının bir sonucu olarak eğitimin de içini boşaltıp kendisine ait bir tarih yaratmak istiyor. Gezi’yi suçmuş gibi gösterip 15 Temmuz’u cihada bağlamak aklın değil olsa olsa cehaletin eseri olabilir. Bu yolla yetiştirmeye çalıştıkları yeni nesiller bunu sorgular. ”

Peygamberimizin “ilim Çin’de de olsa gidin” hadisini anımsatan Balbay şöyle devam etti:

“Oysa AKP, ilimi okullarda sümenaltı edin, diyor. Evrim teorisi sadece insanın yaradılışı ile ilgili bir teori değildir. Örneğin grip mikrobunun aşılara göre kendisini yenileyip hayatta kalması evrim kuramının alanıdır. Lise dördüncü sınıftaki bir genç 18 yaşında oluyor. Siz o gence seçme seçilme hakkı veriyorsunuz ama evrim teorisi sana ağır gelir diyorsunuz. Bu müfredat karanlık beyinler yetiştirir. Bereket gençler sizden daha ilerde.”

Balbay Atatürk’ü silmeye kimsenin gücü yetmeyeceğini söyledi; “Derslerde Atatürk’ü azaltacaklarmış. Bunda murat Atatürk’ü unutturmaksa hiç heveslenmesinler. Her millet devletini kuranı kalbinde ayrı bir yerde tutar” dedi.

Balbay terör örgütlerinin öğrencilere öğretilmesinin ters tepebileceğine dikkat çekti, şöyle dedi:

“Bir araştırmada çocuklara sürekli uyuşturucunun zararlarından söz edilmesinin çocukların merakına neden olduğu ortaya çıkmış. Siz gencecik beyinlere uç kavramlar öğretirseniz nasıl karşılık alacağınız belli olmaz. Bunun yerine bilimi, sanatı öğretin.”

Kaynak: Mustafa Balbay’dan yeni müfredata çok sert eleştiri!

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP