MÜTEVAZİ BAŞKANA, VEFA !
221 okunma

MÜTEVAZİ BAŞKANA, VEFA !

Mehmet Deniz eski belediye başkanına yapılan vefayı takdir etti.

ABONE OL
8 Mayıs 2024 13:59
MÜTEVAZİ BAŞKANA, VEFA !
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çeşitli illerde vali yardımcılığı, bir çok ilçede kaymakamlık, 1989-1994 döneminde Sarıyer Belediye başkanlığı ve Sarıyer spor kulübünün de başkanlığını yapan Dr. Mehmet İhsan Yalçın’a geciken vefa gerçekleşti.

Mütevazı yaşımı ve belediye otobüslerinde yapmış olduğu yolculuklar da hatırlanan İhsan Yalçın Sarıyer’e sayısız hizmetleri olmuştur. Geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz İhsan abinin adı ;bugünkü Sarıyer belediye başkanı teklifi ve meclisi kararı ile Büyükdere de ki eski başkanlık binasında da ki kütüphane de yaşayacak.

Bu kütüphane yapıldığında İhsan Yalçın ismi verilsin teklifim kabul görmemişti. Bu döneme nasip oldu.

Dr.Mehmet İhsan Yalçın benim için önemli bir şahsiyet! Kendisi de beni severdi. Bunu öldüğünde daha iyi anladım. Vefatından kıymetli kızı beni aradığında ” babam vasiyetinde cenazesinde ilgilenecek beşinci kişi olarak sizi yazmış”
dediğinde çok duygulanmıştım.

Vefa gösteren bugünkü belediye başkanımız Mustafa Oktay Aksu’ya ve Sarıyer belediye meclisine çok teşekkür ederim.
İhsan ağabeyin ,Mekanı cennet olsun !

 

Ne oldu?

BÜYÜKDERE KÜTÜPHANESİ’NE MEHMET İHSAN YALÇIN ADI VERİLDİ

Belediye meclisi Mayıs oturumunda meclisin gündemine sunulan maddelerden birisi de Büyükdere Kütüphanesi’ne 1989-1994 yılları arasında Sarıyer Belediye Başkanlığı yapan ve 2022 yılında hayatını kaybeden Mehmet İhsan Yalçın isminin verilmesi ile ilgili teklif oldu. Teklif meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

Meclis toplantısında söz alan Mehmet İhsan Yalçın’ın kızı Zeynep Yalçın, Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu başta olmak üzere mecliste görev yapan tüm meclis üyelerine Yalçın ailesi adına teşekkürlerini sundu.

Mehmet Deniz

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP