Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

Necdet Saraç Adaylığını açıkladı.

CHP İstanbul İl Başkanlığı yarışı tüm hızı ile devam ederken, ilçe başkanları ve önemli isimlerde bir bir tavırlarını göstermeye başladı.

Necdet Saraç Adaylığını açıkladı.
Okunma : 55 views Yorum Yap

CHP İstanbul İl Başkanlığı yarışı tüm hızı ile devam ederken, ilçe başkanları ve önemli isimlerde bir bir tavırlarını göstermeye başladı.

Adaylık açıklamalarının devam ettiği bu günlerde daha önce çeşitli yollarla aday olacağı duyurulan Necdet Saraç’ta bugün CHP İl Başkanlığında yaptığı geniş katılımlı bir adaylık açıklaması ile resmen adaylığını duyurdu.

Tabanın ve örgütün ortak adayı olduğunu belirten Saraç, adaylaşma sürecinin ortak bir kararın sonucunda oluştuğunu, kişiler üstünden değil bir çizgi, ideoloji ve hedef doğrultusunda karar verildiğini belirterek, Ülkenin yaşadığı bu zor süreci tamir edecek tek partinin CHP, CHP’yi iktidara taşıyacak tek anlayışın ise örgütün her alana hakim olacağı bir yapıyla mümkün olduğunu söyledi.

Sözlerine devam eden Saraç’ın açıklamasından satır başları şöyledir.

“Örgütün gücünün farkına varmak zorundayız, 12 milyon oy almış bir partiyi iktidar yapmak zorundayız. Siyasi cüretimizi arttıracağız. Ülkede iki çizgi var, biri Pirsultan’lardan, Atatürk’ten, Deniz Gezmiş’lerden beri süre gelen CHP’nin savunduğu eşitlikten, özgürlükten ve demokrasiden yana olan çizgi ve demokrat partiden gelen AKP zihniyetinin savunduğu diğer çizgi. Biz kongreleri almanın hesaplarını değil, paritiyi iktidar yapmanın hesaplarını yapıyoruz yoksa ülkede iktidar olmamışsın hükmü yok kongre kazanmanın. Biz seçim bildirgemizle CHP’yi iktidar yapmalıyız. Bütün üyeleri partinin çalışmalarına katacak çalışmalar yapmak zorundayız. Liyakata göre bir yönetim kurmalıyız, kişilere göre değil. Çekim merkezi olamayan başarılı olamaz, biz çekim merkezi olmak için yola çıktık. Burada olmayan diğertüm ilçe bbaşkanları ile 39 ilçe başkanını kucaklayarak bir başarı hikayesi yaratacağız.”

Necdet Saraç’ın açıklamalarından önce ortak bir deklarasyon ve açıklama yapan ve Necdet Saraç’ı destekledikerini belirten ilçe başkanları da örgütsel bir yapı ile dönüşüm ve başarının hayata geçmesi için Necdet Saraç isminde birleştiklerini belirttiler.

Yol arkadaşı olarak belirttikleri Necdet Saraç isminde birleşip ortak açıklama yapan ilçe başkanlıkları şunlar. Adalar, Arnavutköy, Bakırköy, Bayrampaşa, Esenyurt, Güngören, Kadıköy, Gaziosmanpaşa, Maltepe, Pendik, Tuzla, Sultanbeyli, Ümraniye. Ayrıca son kararını bugün delegeler ile yapacağı toplantı sonrası belirleyecek Beyoğlu ilçe başkanı’da toplantıya katılım göstermiş, büyük ihtimalle bu açıklamaya imza atacağı açıklanmıştır.

Saraç’a destek olan ilçelerin blok olarak oy kullanmaları durumunda Saraç sadece bu ilçelerden dahi 224 adet oy alacak gibi görünmekte. Bir çok adayın yarıştığı düşünüldüğünde bu oy oranı azımsanmayacak kadar büyük bir önem arz etmekte.

Basın toplantısında ayrıca adaylık konusunda ön çalışma yapan bir çok aday adayının da Necdet Saraç isminde birleştikleri belirtildi.

CHP İstanbul Başkanlık seçiminde oy kullanacak delege yapısı

İstanbul’da İl Başkanlığı için oy kullanacak 600 delegeden 65’i 30 yaş altı gençlerden oluşuyor. Yine kadın delege sayısı 172 olarak dikkat çekerken, 76 kişinin Sivas, 35 kişinin Tunceli, 135 kişinin İstanbul, 29 kişinin Malatya, 27 kişinin de Tokat nüfusuna kayıtlı olduğu ortaya çıkıyor. Ayrıca 338 delegede diğer illerdeki nüfusa kayıtlı partililerden oluşuyor. İstanbul’da 47 delege sayısı ile Kadıköy ilk sırayı alırken, onu sırayla Küçükçekmece (31), Maltepe(29) ve Üsküdar (26) takip ediyor. İlçelere göre delege sayısı ise şöyle sıralanıyor: Adalar (5), Arnavutköy (5), Ataşehir (22), Avcılar (21), Bağcılar (16), Bahçelievler (22), Bakırköy (17), Başakşehir (10), Bayrampaşa (11), Beşiktaş (17), Beykoz (10), Beylikdüzü (14), Beyoğlu (8), Büyükçekmece (11), Çatalca (5), Çekmeköy (8), Esenler (9), Esenyurt (22), Eyüp (17), Fatih (15), Gaziosmanpaşa (15), Güngören (10), Kağıthane (15), Kartal (24), Pendik (22), Sancaktepe (11), Sarıyer (18), Silivri (8), Sultanbeyli (5), Sultangazi (12), Şile (5), Şişli (18), Tuzla (8), Ümraniye (23) ve Zeytinburnu (8).

Sarıyer Gözlem.

sariyerbelediyesi