Nüfus müdürlüğüne gitmeden bir daha düşünün!
11 okunma

Nüfus müdürlüğüne gitmeden bir daha düşünün!

ABONE OL
6 Eylül 2017 14:14
Nüfus müdürlüğüne gitmeden bir daha düşünün!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Nüfusun yoğun olduğu İstanbul’da Esenyurt ve Bağcılar nüfus müdürlüklerinde ise vatandaşlar kendi sıra listesini oluşturunca kavga da kaçınılmaz oldu.

ESENYURT NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ’NDE KAVGA

İzdihamdan vatandaş sıra alamıyor. Bugün çareyi kendi listelerini yapmakta bulmuşlar. Bir vatandaş hazırladığı sıra listesini okuyor. Tepkiler de hemen ardından geliyor. İçeride ise tam bir karmaşa var. Beklemekten ve belirsizlikten bunalan vatandaşlar nüfus müdürlüğü personeli ile tartışıyor.

BAĞCILAR’DA İZDİHAM

Bağcılar Nüfus Müdürlüğü’nde de benzer görüntüler var. Müdürlük içinde yoğunluk olmaması için bir personel dışarıda, randevulu vatandaşların adını okuyor. Sıra ile insanların içeri alınacağını belirten personele randevusuz vatandaşlar tepki gösteriyor.

KAĞITHANE’DE ÖĞRENCİ YOĞUNLUĞU

Daha iyi bir devlet okuluna kayıt yaptırabilmek düşüncesiyle çocuğunu yanına alan veliler nüfus müdürlüğüne gelmiş. Eş dost akrabalarının adresine evlatlarını yerleşmiş gösterip çocuğunu okula kayıt ettirmek isteyen velilerin yoğunluğuna bir de yeni (çipli) kimlik kartı çıkarmak isteyenler eklenmiş.

OHAL’DE KİMLİK SORUNU

Nüfus müdürlüklerindeki yoğunluğa bir diğer sebep de kimliğini yenilemek isteyenler. Eski nüfus cüzdanını yenilemek isteyenler direkt olarak nüfus müdürlüklerine gidip işlem yapamıyor. Bu kişilerin randevu sisteminden randevu almalarının gerektiği belirtiliyor. Ancak vatandaşlar “sistem yeni kimlik için 1-2 ay sonrasına gün veriyor diyor. Kimlik kartını kaybedenler ise OHAL’de kimliksiz gezmemek için nüfus müdürlüklerine geliyor. Ancak yoğunluk sebebiyle uzun saatler sıra beklemek zorunda kalıyorlar. Muhabirimiz Turgut Erat kayıp kimlik sırası aldığında sistem 673’ncü sırayı verdi.

Kaynak: Nüfus müdürlüğüne gitmeden bir daha düşünün! 

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP