Son Dakika Haberler

Nuriye Gülmen’den son durumuna ilişkin açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, açlık grevinin 217’inci gününde olan Nuriye Gülmen’i Numune Hastanesi’nde ziyaret etti.

Nuriye Gülmen’den son durumuna ilişkin açıklama
Okunma : 34 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, olağanüstü hâl (OHAL) uygulaması kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararnameler (KHK) ile ihraç edilen ve “İşimi geri istiyorum” diyerek başladığı açlık grevinin 72’nci gününde tutuklanan akademisyen Nuriye Gülmen’i hastanede ziyaret etti.

26 Eylül’den bu yana Numune Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altında bulunan Nuriye Gülmen, dün yoğun bakımdan çıkarılarak tutuklu servisine götürülmüştü.

‘KALDIĞI YERDE GÜN IŞIĞI YOK…’

Gülmen’in, hastanede geçirdiği 16 gün boyunca yanında refakatçisi olmaması ve dengede durmakta güçlük çekmesi sebebiyle duş alamadığını belirten Ağbaba, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

‘’Nuriye ‘Ben hasta değilim, burada tutulmam hukuksuz. Cezaevine dönmek istiyorum.’ diyor. Kaldığı yerde gün ışığı yok, sürekli lamba yanıyor. Gece ve gündüzü ayıramıyor. Bu uygulamalarla kendisine boyun eğdirilmeye çalışıldığını, ancak boyun eğmeyeceğini söylüyor. Kendisine ‘açlık grevini bırak’ dendiğini, kendisinin de bu durumdan memnun olmadığını ancak hakkını almadan grevi sonlandırmayacağını ifade ediyor. Çok zayıflamış durumda, konuşabiliyor. Görevine iade edilmeyi bekliyor.’’

Kaynak: Nuriye Gülmen’den son durumuna ilişkin açıklama: Boyun eğmeyeceğim

besiktasbelediyesi