Son Dakika Haberler

O görüntüye soruşturma talimatı.

Başbakan Davutoğlu, Şırnak'ta öldürülmüş bir kişinin, güvenlik güçlerine ait zırhlı bir aracın arkasına bağlanarak sürüklendiğini gösteren fotoğraf ve videonun yayınlanmasının ardından Facebook hesabından bir açıklama yayınladı.

O görüntüye soruşturma talimatı.
Okunma : 37 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi
Başbakan Davutoğlu, Şırnak’ta öldürülmüş bir kişinin, güvenlik güçlerine ait zırhlı bir aracın arkasına bağlanarak sürüklendiğini gösteren fotoğraf ve videonun yayınlanmasının ardından Facebook hesabından bir açıklama yayınladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şırnak’ta polisle girdiği çatışmada öldürüldüğü öne sürülen bir kişinin bir araca bağlanarak sürüklendiğini gösteren görüntüleri tasvip etmelerinin mümkün olmadığını belirterek, olayla ilgili hukuki ve idari soruşturma için gerekli talimatların verildiğini bildirdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından yaptığı açıklamada, söz konusu görüntüleri tasvip etmediğini belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Bu olayla ilgili hukuki ve idari soruşturma için gerekli talimatlar verilmiştir. Bu son derece yanlış tavırlar her şeyden önce hukuk devleti kuralları içerisinde canlarını tehlikeye atarak terörle mücadele eden, bunu yaparken de bir tek sivilin bile zarar görmemesi için azami dikkat gösteren, bölge halkının güvenliği için gece gündüz görev yapan emniyet teşkilatımız tarafından kabul edilemez. Terörle yürüttüğümüz mücadeleyi kararlılıkla sürdürürken, hukuki zemini ve meşruiyeti aşındırmaya yönelik bu tür davranış ve tutumlara müsamaha göstermeyeceğimizi milletimize taahhüt ediyorum.Türkiye , terör örgütünün her türlü barbarlığına karşın, terörle mücadelesini hukuk içinde yürütecektir.”

Kaynak: Radikal

besiktasbelediyesi