Son Dakika Haberler

Öğrencilerden dehşet verici açıklamalar.

Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesinde temizlik görevlisinin cinsel tacizine uğrayan öğrencilere “Siz de o kadar dar pantolon giymeyin” diyen okul müdürü, okul önünde öğrenciler tarafından protesto edildi.

Öğrencilerden dehşet verici açıklamalar.
Okunma : 94 views Yorum Yap

Geçtiğimiz günlerde Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesinde yaşanan olayda, okulda görevli bir temizlik personeli, koridorda duran iki kız öğrencinin arkalarında durarak mastürbasyon yaptı. Olayın kendisine iletilmesi üzerine ise okul müdürü kız öğrencilere “O kadar dar giyilir mi?” dedi. Olayın basında yer alması üzerine okul önünde bir araya gelen veliler, öğrenciler, siyasi parti ve dernekler yaşanan olayı protesto etti. Ellerinde “Üstüne örtme yargıla hesap sor”, “İstismara karşı birlik ol”, “Susma haykır istismara hayır”, “Okul bizim yuvamız güvende olmayılız”yazılı dövizler olan gençler Şelale Park’tan okulun önüne kadar yürüyüş gerçekleştirdi.

TACİZSİZ, TECAVÜZSÜZ DAHA İYİ BİR GELECEK İSTİYORUZ’

Okul önünde öğrenciler adına basın açıklaması yapan Ceren Kökoğlu, “Bu taciz olayları karşısında yetkililer bilgilendirilmemiş ve bir de üstüne üstlük tacizcinin ay başında maaşı ödeneceği gerekçesiyle işten çıkarılmamıştır. Biz öğrencilerin bu tacizciyle her gün yüz yüze bakmasına ve belki de içimizden başka bir öğrencinin daha istismara uğramasına göz yumulmuştur. ‘Kızların uygunsuz giyinebileceği’ gerekçesiyle yıl sonu balosunu iptal eden, öğrencilerin sıralarda nasıl oturacağına dahi karışan müdürümüzün bu taciz olayına karşı bu kadar duyarsız olması da bizleri hayli şaşırtmıştır. Fakat her şeye rağmen bizler bugün başta okulumuzdaki ve ülkemizdeki bu duruma olan tepkimizi koymak için toplanmış bulunmaktayız. Tacizsiz, tecavüzsüz daha iyi bir gelecek istiyorsak bugün susmamalıyız”dedi.