Son Dakika Haberler

Ortak Mesaj BARIŞ.

Bombaların kararttığı, silah seslerinin çoğaldığı, çocuklar başta olmak üzere binlerce masum insanın hayatını kaybettiği 2015 yılını geride bırakırken Sarıyer’den dünyaya birlik, beraberlik mesajı verildi.

Ortak Mesaj BARIŞ.
Okunma : 95 views Yorum Yap
Bombaların kararttığı, silah seslerinin çoğaldığı, çocuklar başta olmak üzere binlerce masum insanın hayatını kaybettiği 2015 yılını geride bırakırken Sarıyer’den dünyaya birlik, beraberlik mesajı verildi.
sarıyer yeni yıl
İnanç önderlerinden ortak çağrı
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in ev sahipliğinde Tarabya Oteli’nde düzenlenen Yeni Yıl Yemeği’ne katılan Kadasetli Patrik Bartholomeos Hazretleri, Süryani Ortodoks Cemaati Ruhani Lideri Patrik Vekili Mor Filüksinos Yusuf Çetin, Mardin Deyrulzafaran Manastırı Metropolit Saliba Özmen, Türkiye Ermeniler Patrik Vekili Harkeli Sırpazan Aram Ateşyan, Suryani Patrik Genel Vekili veDinlerarası Diyalog BaşkanıYusuf Sağ, Türkiye Hahambaşı İsak Haleva, Türk Musevi Cemaati Başkanı İshak İbrahimzadeh, Hacı Bektaş Dergahı Postnişini Veliyettin Ulusoy, Ermenistan Daimi Temsilcisi Harkeli Kerabayzar Levon Zekiyanbirer konuşma yaparak, savaşların sona ermesini, 2016 yılında insanlığın kardeşçe yaşadığı, barış ve huzur ortamında bir dünya temennisinde bulundular.
“Adalet ve eşitlik varsa barış kendiliğinden gelir”
Sarıyer Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Yeni Yıl Yemeği’nde geçtiğimiz bir yıl içinde tüm dünyada düzenlenen saldırılarda hayatını kaybedenler için bir dakikalık sessizlik çağrısında bulunarak konuşmasına başlayan Başkan Genç, “Çağlar boyunca, insanlığın peşinde koştuğu ve gerçekleştirmek için uğraştığı iki önemli şey var : adalet ve eşitlik.. Bu iki kavramın hayata geçirilebildiği yerlerde zaten barış da kendiliğinden gelir. Ama bu çabanın sürdürülebilir ve kalıcı olması da, gerek karar alıcıların gerekse kanaat ve toplum önderlerinin üzerine yüklenmiş en önemli misyon olarak kabul edilmelidir.
Fırsat eşitliği ve adalet konusu, Sarıyer Belediyesi olarak, bizim de tüm hizmetlerimizde ve icraatımızda vazgeçilmezimizdir. Elimizdeki tüm imkanları kullanarak, adalet, eşitlik ve barış için elimizden gelen her çabayı, tüm kapasitemizle gerçekleştirmek için bir kez daha burada el el üstüne koymak istiyoruz.  Bu vesile ile, bugünün “Uluslararası Soykırım Kurbanlarını Anma ve Soykırımı Engelleme Günü” olduğunu hatırlatıyor ve insanlığın birbirine düşman olmadan, barış içinde yaşama zorunluluğu ve gerekliliğini vurgulamak istiyorum” dedi.
“Biz uyumuyoruz, siz lütfen rahat uyuyun”