Son Dakika Haberler

Paris’in kuzey mahallesinde operasyon ve çatışma

Fransız polisi, Paris saldırılarıyla ilgili bir operasyon düzenledi. Operasyonda saldırılarla bağlantılı olduğu düşünülen iki kişinin öldüğü açıklandı. Çıkan çatışmada üç polis yaralandı.

Paris’in kuzey mahallesinde operasyon ve çatışma
Okunma : 36 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

RADİKAL – Fransa ve Belçika’da Paris’teki kanlı saldırılarının faillerini bulmak için başlatılan operasyonlar devam ederken, Paris’in Saint-Denis banliyösünden silah sesleri geldi. Operasyonun hedefindeki kişinin, 129 kişinin öldürüldüğü, 350’den fazla kişinin yaralandığı saldırıların beyni Abdülhamit Ebayud olduğu belirtiliyor. Operasyon bölgesinden şu ana kadar 7 patlama sesi geldi. Çıkan çatışmada üç polisin de yaralandığı açıklandı.

AFP’nin haberine göre, operasyonda saldırılarla bağlantılı olduğu düşünülen iki kişi öldü. Bir kadının operasyon sırasında kendini patlattığı, bir başka kişinin ise keskin nişancılar tarafından vurulduğu belirtildi. Operasyonda iki kişi de
tutuklandı.

Başkentin kuzeyindeki Saint-Denis bölgesinde düzenlenen özel birliklerin de katıldığı operasyonun başlamasıyla birlikte polise ateş açıldı. Saint-Denis Belediye Başkanı Didier Paillard hala silah sesleri duyabildiğini söyledi ve yerel saatle 04.30’dan beri (TSİ 5:30) silah seslerinin susmadığını belirtti.
radikal

besiktasbelediyesi