Son Dakika Haberler

Patlatılan Dinamite Köylülerden Tepki

3. Köprü Bağlantı Yolları İçin Patlatılan Dinamite Köylülerden Tepki

Patlatılan Dinamite Köylülerden Tepki
Okunma : 50 views Yorum Yap

Sarıyer Gümüşdere Köyü yakınlarında süren üçüncü köprü bağlantı yolları yapılırken patlatılan dinamitin şiddetiyle evlerin cam ve çerçeveleri indi. Köy Muhtarlığı önünde toplanan bir grup köylü durumu protesto ederek köyün içinden geçen yolu trafiğe kapattı.

Jandarma yetkililerinin konuşarak köylüleri ikna etmesinin ardından yol yeniden trafiğe açıldı.

Haber-Kamera Mehmet AKTARAN İstanbul DHA

Sarıyer Gümüşdere Köyü yakınlarında süren üçüncü köprü bağlantı yollarının yapımı sırasında patlatılan dinamitin şiddetiyle çevredeki evlerin camları ve çerçeveleri indi. Köy Muhtarlığı önünde toplanan bir grup köylü, durumu protesto ederek köyün içinden geçen yolu trafiğe kapattı.

Alınan bilgiye göre, üçüncü köprü bağlantı yollarının yapımı nedeniyle bugün öğleden sonra dinamit patlatıldı. Bölgeye yakın Gümüşdere Köyü patlamanın şiddetiyle sarsıldı. Birçok evin camları ve çerçeveleri indi. Duruma tepki gösteren köylüler de, Mahalle Muhtarlığı önünde toplandı. Köylüler, köprü yolları inşaatında çalışan kamyonların da geçtiği köy içindeki yolu trafiğe kapattı.

Olay üzerine Jandarma ekipleri eylemin yapıldığı yere gelerek önlem aldı. Jandarma yetkililerinin konuşarak köylüleri ikna etmesinin ardından yol yeniden trafiğe açıldı

DHA’ya konuşan köylüler, ‘Yaz boyunca dinamit atılıyor. Çoluk çocuk sokağa çıkmaktan yorulduk artık. Bugün de oldu, ne cam ne çerçeve kaldı. Evlerin temelleri yerinden sarsıldı. Yol yapımında çalışan kamyonlar köyün içinden geçiyor. Çocuklarımız tehlike içinde. Çocuklarımızın psikolojisi bozuldu. Can güvenliğimiz yok dediler.