Son Dakika Haberler

Pizza Hut’tan tepki çeken paylaşım için açıklama

Açlık grevindeki Filistinli tutsaklarla alay eden sosyal medya paylaşımında bulunan Pizza Hut firması gelen tepkiler üzerine özür diledi

Pizza Hut’tan tepki çeken paylaşım için açıklama
Okunma : 118 views Yorum Yap

Pizza Hut’ın İsrail şubesinin, açlık grevindeki Filistinli mahkum Mervan Bergusi’nin “gizlice yemek yediği” öne sürülen bir fotoğrafı Facebook sayfasında yayınlaması ve bu fotoğrafın üzerine “Bergusi eğer açlık grevini bozacaksan neden pizzayı denemiyorsun.” ifadesini yazması büyük tepki topladı.

“Derin pişmanlık” duyuyoruz

Sosyal medya üzerinden Pizza Hut’ın boykot edilmesine yönelik çağrılar üzerine şirket söz konusu paylaşım için özür diledi. Şirketin uluslararası Facebook sayfasındaki açıklamada “Pizza Hut’ın İsrail şubesi Facebook sayfasındaki paylaşımın neden olduğu hakaret için özür dileriz. Bu tamamen uygunsuz bir paylaşımdır ve markamızın değerlerini yansıtmamaktadır. Söz konusu ülkedeki imtiyaz sahibi bu paylaşımı sayfasından hemen kaldırmış ve şirketimiz bu imtiyaz sahibi ile olan ilişkisini sonlandırmıştır. Bu paylaşımın yol açtığı incitme için derin pişmanlık duyuyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Pizza Hut’tan tepki çeken paylaşım için açıklama