Son Dakika Haberler

Polis avukatın belini kırdı

Yargılandıkları davanın duruşması ardından Çağlayan’daki adliye önünde basın açıklaması yapmak isteyen ÇHD üyesi 22 avukata polis saldırdı.

Polis avukatın belini kırdı
Okunma : 151 views Yorum Yap

Olayda polislerin attığı tekmeler nedeniyle avukat Zeycan Baycı’nın beli iki yerden kırıldı.

Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyesi 22 avukatın yargılandığı davanın yedinci oturumu dün İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Davanın ardından avukatlar adliye önünde basın açıklaması yapmak istedi. Polisin açıklamaya izin vermemesi üzerine merdivenlere oturan 22 avukata, onlarca polis saldırdı. Başta Zeycan Balcı Şimşek, Özgür Yılmaz, Betül Vangölü olmak üzere, avukatların tümü yaralandı.

Tekmelerle beli kırılan Balcı, yerde kımıldayamaz bir halde ambulansın gelmesini bekledi. Ambulansla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Balcı dün akşam saatlerinde evine götürüldü. Yargılanan avukatlardan Şükriye Erden, “20 kişiye 200 polis saldırı. Duruşma sonrası her zaman yaptığımız gibi beş dakikalık bir açıklama yapacaktık. En ağır olan arkadaşımız Zeycan. Kımıldayamıyor, oturamıyor. İğne yaptılar. Evinde bakılması için taburcu edildi. Polisler hakkında suç duyurusunda bulunacağız” dedi. Avukatların davası ise 5 Ekim’e ertelendi.

Kaynak: Polis avukatın belini kırdı 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)