Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

Recep Alkan’a önemli görev!

Sarıyer Muhtarları bugün (perşembe) Eminönü’de yapılan seçimde bir meslektaşlarını çok önemli bir göreve getirdiler.

Recep Alkan’a önemli görev!
Okunma : 116 views Yorum Yap

Sarıyer Muhtarları bugün (perşembe) Eminönü’de yapılan seçimde bir meslektaşlarını çok önemli bir göreve getirdiler.

Sarıyer Muhtarları bugün (perşembe) Eminönü’de yapılan seçimde bir meslektaşlarını çok önemli bir göreve getirdiler. İstinye Muhtarı Recep Alkan, İstanbul Valiliği’ne bağlı İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 2016 Mütevelli Heyeti‘ne seçildi.

Eminönü’deki Milli Türk Talebe Birliği Genel Başkanlığı binasında yapılan seçimde çok sayıda meslektaşının oyunu alan Alkan, bundan böyle İstanbul’u yönetenlerle aynı masada oturup karar alacak.

Sarıyer’deki meslektaşlarının yanı sıra İstanbul’daki pek çok muhtarın da desteğini alan İstinye Muhtarı Alkan, 1 yıl boyunca İl Mütevelli Heyeti’nde görev yapacak. Muhtar Recep Alkan; İstanbul Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı, Milli Eğitim Müdürü gibi il yöneticileriyle birlikte aynı vakıfta yöneticilik yapacak. İstanbul’da yapılacak sosyal yardımlarla ilgili önemli kararların alındığı vakıfta, 8 daimi, 6 seçilmiş isim yer alıyor. Vakıfta 2016 yılında İstinye Muhtarı Recep Alkan ile Üsküdar’ın muhtarlarından Gönül Uzun görev yapacak.

SARIUÇAK; “ÇOK GURURLUYUZ”

Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı ve Darüşşafaka Muhtarı Hüseyin Sarıuçak, yaşanan seçim zaferinden sonra Sarıyer Gazetesi’ni arayarak önemli açıklamalar yaptı. Sarıuçak; “Sarıyer muhtarları olarak çok gururluyuz. Bir arkadaşımızı il mütevelli heyetine seçtirerek çok büyük zafer elde ettik. Bundan dolayı ne kadar sevinsek azdır” diye konuştu.

Öte yandan Eminönü’deki seçim sırasında Sarıyer Belediyesi’nin il genelindeki muhtarlara ikramlarda bulunduğu ve lojistik destek verdiği görüldü.

 

sariyerbelediyesi