Son Dakika Haberler

SAGEM’de yıl sonu coşkusu

Bir eğitim yılını daha arkasında bırakan SAGEM öğrencileri, ‘Yetişkin yıl sonu etkinliği’ ile bir araya geldi.

SAGEM’de yıl sonu coşkusu
Okunma : 114 views Yorum Yap

Resim, el sanatları, müzik ve tiyatro performanslarının yer aldığı sergi büyük beğeni topladı.

Sarıyer Belediyesi tarafından Sarıyer bölgesinde yaşayan çocuklar ve ailelere eğitsel ve sosyal alanlarda destek sağlamak amacıyla kurulan SAGEM’in, Cumhuriyet Mahallesi’nde yer alan merkezi, yıl sonu organizasyonu gerçekleştirdi. 350 öğrencinin eğitim yılı boyunca yaptıkları çalışmalarının sergilendiği ‘Yetişkin yıl sonu’ etkinliği, tiyatro gösterileri ve bağlama performanslarıyla şenlendi.

Eğitim ailede başlar

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, öğrencilerin hazırladıkları sergiyi onlarla birlikte gezerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Daha sonra konuşmasına ‘Anneler Günü’nü kutlayarak başlayan Erdem, temel eğitimin ailede başladığını belirterek, “Siz anneleri burada, bu azim içerisinde görmek, bizleri onurlandırıyor. Aileler kendilerini ne kadar geliştirirse, çocukların da ufku o denli geniş olacaktır.” şeklinde konuştu.

SAGEM’lerde, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla, okuma yazma eğitimlerinin yanı sıra açık öğretim, İngilizce, hobi saati, görsel sanatlar, bağlama, kadın sağlığı, bilgisayar ve drama gibi dersler veriliyor. Eğitimlerin devam ettiği SAGEM’ler eğitim görmek isteyen tüm Sarıyerlilere açık.