Son Dakika Haberler

Sanat fuarında ‘saygısızlık’ protestosu

Gökhan Aslan'ın performansının da yer aldığı Karşı Sanat'a tahsis edilen bölümde bir araya gelen bazı vatandaşlar, sergiye tepki gösterdi. +A- HABER VİDEOSU Sanat fuarında gerici provokasyon Sanat fuarında gerici provokasyon Paylaş Share on facebookShare on twitter More Sharing Services 2

Sanat fuarında ‘saygısızlık’ protestosu
Okunma : 32 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

T24 – “ARTİST 2015 / 25. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı”nda, ressam Gökhan Aslan’ın “çekilen acıları” simgelediğini söylediği “Çığlık” isimli performansı, inançlara saygısızlık yapıldığı gerekçesiyle protesto edildi. Kameralara yansıyan olayda, protestocu kişinin “Biz bacımızı savunmaya geldik” dediği duyuldu.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde, 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ile eş zamanlı açılan fuarda, Aslan’ın performansının da yer aldığı Karşı Sanat’a tahsis edilen bölümde bir araya gelen bazı vatandaşlar, sergiye tepki gösterdi.
Bir süre slogan atarak sanatçıyı ve performansını protesto eden gruptakiler, polis gözetiminde sergi alanından uzaklaştırıldı.
Fuarı ziyaret edenlerin tepkileri ve protesto çağrıları nedeniyle sergi alanında alınan güvenlik önlemleri devam ediyor.

t24

besiktasbelediyesi