Son Dakika Haberler

Sandık Başkanının Eşine Ulaştık.

Fuat Avni'nin Sarıyer için hile yapacağı yönende iddiada bulunduğu sandık başkanının eşi iddialara cevap verdi.

Sandık Başkanının Eşine Ulaştık.
Okunma : 63 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

Fuat Avni’nin Kilyos’taki Veysel Vardal Görme Engelliler İlkokulu’nu seçim hilesi yapılacak okullar listesinde yayınlaması ile Sarıyer ayaklandı.

Bir çok iddiası gerçekleşen Fuat Avni isimli twitter kullanıcısı tarafından yayınlanan ve seçim günü hile yapacağı iddia edilen listede bir de Sarıyer’li bir sandık başkanın ismi de geçiyordu.

Sarıyer’de siyasetin tüm dikkatlerinin çekildiği bu sandık ve kişiye ulaşmak için yaptığımız girişimler sonucu çeşitli kaynaklardan ancak bahsi geçen kişinin eşine ulaşabildik.

İddia edilen listede ismi bulunan M.Y isimli sandık başkanının eşi, M.Y’nin telefon numarasını vermek istemeyerek, “Fuat Avni’nin öncelikle kendisinin kim olduğunu açıklığa kavuşturması gerektiği” şeklinde bir açıklama ve iddiaları kabul etmediklerini belirtir kısa bir görüşme ile telefonu yüzümüze kapatarak kendilerine bir açıklama yapma fırsatı vermemizin fırsatını değerlendirmek istemedi.

Oysa şuan için özellikle AKP dışındaki tüm partilerin temsilcileri ve yöneticileri bu kişinin üstüne atılan bu suçtan kurtulması için derhal görevinden istifa etmesi gerektiğini, böylelikle kendisi için yapılmış olan iddianın vasfını yitireceğini belirtmekteler.

Ulaşmamız durumunda iddia ile ilgili sorular ile bir açıklama fırsatı vermek istediğimiz M. Y’nin eşi böylelikle bu fırsatı kullanmayarak iddiaların Sarıyer’de konuşulmasının önüne geçmeyi de red etmiş bulunmaktadır.

Özellikle CHP’ kanadında yapılan açıklamalarda bu iddia sonrası tedbirlerini daha da arttıracaklarını, seçim günü tüm partililerinin her sandıkta asgari olarak dikkatli davranacaklarını ve asla Sarıyer içinde böyle bir durumun yaşanmasına müsade etmeyeceklerini belirtiyorlar.

Sarıyer Gözlem

besiktasbelediyesi