Son Dakika Haberler

Sarıyer Ak Parti’de hesap vakti mi?

Ak Parti Sarıyer ilçe başkanı seçim sonuçlarının faturasını kime kesmeye hazırlanıyor?

Sarıyer Ak Parti’de hesap vakti mi?
Okunma : 360 views Yorum Yap

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri sona erdi fakat partilerde seçim ile ilgili değerlendirmeler ve bu değerlendirmeler sonunda gerekli girişimler yapılmaya başlandı.

Bu çerçevede uzun zamandır parti içinde seçim değerlendirmeleri yapan Ak Parti Sarıyer, Cumhurbaşkanlığı seçiminde MHP ile ittifak yapmalarına rağmen adayları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sarıyer’de Muharrem İnce’den daha az oy alması. Milletvekili seçimlerinde de bir önceki seçime göre parti oylarında CHP ile aralarındaki oy oranının yarıya yakın düşmesinin sorumluluğu mahalle başkanlarına kesildiği şeklinde parti içinden bilgi geliyor.

Başarısız mahalle başkanlarına tırpan!

İddialara göre başarısız olarak gördükleri 18 mahalle başkanının yakın zamanda görevden alınacağı ve yerlerine yeni mahalle başkanlarının atanacağı söyleniyor. Bu konudaki hazırlıkların yapıldığını yerel seçimlerde Sarıyer’de bir dönem daha başarısız olmayı istemedikleri için ince eleyip sık dokudukları belirtiliyor. İddiaların doğruluğunu ve hangi mahalle başkanlarının görevden alınacağını haber sitesi olarak Sarıyer kamuoyu adına takip ediyoruz.

İşlerinin zor olduğunu biliyorlar!

İki dönemdir Sarıyer’de belediyeyi CHP’ye kaptıran Ak Parti çıkış için formül arıyor. Salih Bayraktar’ın adaylık için çalışma yaptığı, son zamanlarda imar barışı ve teşekkür pankartları ile ismini daha çok görünür yapmaya çalışan Bayraktar’ın bu tutumu Sarıyer kamuoyunda adaylığa göz kırpıyor şeklinde yorumlanıyor.

Bayraktar her ne kadar Sarıyer’i almak için büyük gayret sarf etse de özellikle CHP’nin Sarıyer’de ki belediyecilik anlayışının en güzel örneklerinden biri olan Şükrü Genç gibi başarılı bir başkanın karşında işinin çok zor olduğunu çok iyi bildiği şeklinde değerlendirmeler yapılıyor.

Sandık sonuçları da bu değerlendirmeleri doğrular nitelikte. Parti oylarında CHP’nin çok az önünde olmalarına rağmen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde önemli bir farkın oluştuğu ve Sarıyer’de iki dönemdir başarılı bir belediyecilik örneği göstererek Sarıyer’in belediyecilik tarihinde önemli projeleri, halka dokunur hizmetleri, tapu sorunun çözümü için imar ıslah planlarının belediye meclisinden geçirilmesi ve özellikle eğitim de çocukların geleceğine dönük yapılan hizmetler ile halkın büyük takdirini ve beğenisini kazanan Şükrü Genç faktörünü de düşündüklerinde Ak Parti Sarıyer ilçe başkanı Bayraktar’ın işinin hiç de kolay olmadığı düşünülüyor.

İmar Barışı da ilaç olmadı.

İşlerinin çok zor olduğunu bilen Bayraktar’ın imar barışının beklentileri karşılamaması, özellikle tapu sorunu olan mahallelerde tapu sorunun çözüme kavuşmaması, halkın önemli bir kısmının hala imar barışının kendilerine bir fayda sağlamayacağını ve bir çok soru işareti ve belirsizliği çözmediğini belirtmesi ile istenen etkiyi yapmaması da ayrı bir konu olarak masada durmakta. İmar barışı ile büyük beklentiler içine girilmesine rağmen uygulamada sorunların çözümsüz kalması bırakın oy oranına etki etmesini bu duruma verilen tepkiler ile yerel seçimlerde bunun oy oranına ters yönde etki etmesi dahi düşünülmekte.

İşte tüm bu değerlendirmeler sonunda Ak Parti’nin mahallelerde yapacağı söylenen değişikliklerle nasıl bir ivme yakalayacağı merakla beklenmekte.

Sarıyer Gözlem

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)