Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

Sarıyer AKP’de millet vekilliği için konuşulan isimler!

Haziran 2015'te yapılacak genel seçimler yaklaştıkca Sarıyer Siyasetide yavaş yavaş ısınmaya başlıyor.

Sarıyer AKP’de millet vekilliği için konuşulan isimler!
Okunma : 64 views Yorum Yap
besiktasbelediyesi

Haziran 2015’te yapılacak genel seçimler yaklaştıkca Sarıyer Siyasetide yavaş yavaş ısınmaya başlıyor.

Hafta sonu (14 Aralık) TİM salonlarında yapılan AKP kongresinde kulislere kulak verdiğimizde yaklaşam genel seçimler öncesi Sarıyer’den millet vekilliği için isimlerini daha net duyduğumuz bir kaç kişinin çalışmalar yürüttüğüne dair duyumlar aldık. Sarıyer halkının ismi kulislerde konuşulan muhtemel vekil aday adaylarını şimdiden tanımaları için sizlerle paylaşmaya karar verdik.

Peki kim bu isimleri telafuz edilen kişiler?

Kongrede konuştuğumuz kişilerin millet vekilliği için ismi geçenlerden en çok telafuz edilenlerin başında yeni seçilen AKP ilçe yönetimde de ismi bulunan eski Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Cemil Özbalta.

Cemil Özbalta’nın millet vekilliğini düşündüğünü ve bu amaç için çalışmalar yürüttüğünü söyleyenler kendisine güvendiklerinide aynı zamanda belirtip Sarıyer’i temsilen kendisini AKP sıralarında görmek istediklerinide belirttiler.

Özbalta’dan sonra yine en çok karşılaştığımız isimlerden biri de geçen yerel seçimlerde Sarıyer Belediye Başkanlığı için AKP’den aday adayı olmuş biri karşımıza çıkıyor. Kulislerde sohbet ettiğimiz AKP’liler Salih Güzel isminin millet vekilliği için geçtiğini, kendisinin de bu yönde çalışmaları olduğunu tahmin ettiklerini ve duyduklarını belirttiler.

Yukardaki iki isimden sonra karşılaştığımız bir üçüncü kişi ise Sabri Avcı ismi oldu. Sabri Avcı’da geçen yerel seçimlerde yine AKP’den Sarıyer Belediye Başkanlığı için çevreci aday adayı olarak karşımıza çıkmış ve dağıttığı fidanlarla Sarıyer gündemine oturmuş bir isimdi. Belediye başkan adaylığı konusunda Sedat Özsoy’un gerisinde kalan isimlerden biri olan Sabri Avcı ismi şimdi kulislerde milletvekilliği için konuşuluyor. Siyasette hedefleri olan bir çok kişi gibi Avcı’da bu dönem için hedefini Sarıyer’i temsil etmek için meclis olarak belirlemiş deniyor.

Bu üç isim dışında kulağımıza gelen bir kaç isim daha var fakat bunlar kadar çok isimleri konuşulmadığı için şimdilik bu isimleri yazmayı uygun bulmadık.

Sarıyer’de AKP’li kimlikleri ile Sarıyer’i Mecliste temsil etmek isteyen ve şuan isimleri konuşulan fakat resmi olarak bir açıklama yapmayan bu isimlerin veya başka isimlerin ne yapacağını sizin için takip edip gelişmeleri anbe an sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yayınlanan isimler Sarıyer’de olası milletvekili aday adayı olarak kulislerde konuşulan isimlerdir. Yanlış veyahut eksik bir isim aktarımının olmaması için gelen önerilere göre yeni isimler eklenecek, yayınlanan isimlerin itirazı durumunda kişilerin özlük haklarından dolayı da isimlerini listeden çıkaracağımız bilinmelidir.

Sarıyer Gözlem.

sariyerbelediyesi