Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

Sarıyer Belediyesi Kadınları “ölmek istemiyoruz” dediler.

Sarıyer Belediye çalışanları vahşice katledilen Emine Bulut cinayetine ve kadın cinayetlerine karşı tepkilerini gösterdiler.

Sarıyer Belediyesi Kadınları “ölmek istemiyoruz” dediler.
Okunma : 165 views Yorum Yap

Emine Bulut cinayeti ile gündeme oturan kadın cinayetlerine karşı bir ses de Sarıyer Belediye çalışanlarından yükseldi.

Eski eşi tarafından acımasızca katledilen Emine Bulut’un sesi olmak için bir açıklama yapan Sarıyer Belediyesi Kadınları “ölmek istemiyoruz” “susma sustukça sıra sana gelecek” sloganları ile kadın cinayetlerine karşı seslerini yükselttiler.

Belediye Kadın Çalışmaları Koordinasyon Merkezi koordinatörü Zerrin Coşkun’un okuduğu bir bildiri ile tepkilerini dile getiren kadın çalışanlar şunları belirttiler.

“Geçen hafta br kadının yardım çığlığıyla sarsıldık. Emine Bulut şiddet gören her kadının dediği gibi ölmek istemiyorum diyordu.İlk kez tüm ülke bir kadının çaresizliğine, feryadına tanıklık ettik. Kadın cinayetleri artarak devam ediyor.

Toplumda sürekli yüceltilen erkeklik, daima güçsüz ve korumaya muhtaç olarak tasvir edilen kadın algısı, beraberinde erkeğin kadının hayatı üzerinde söz sahibi olduğu fikrini gelişmiştir. Kadın cinayetlerinin sebeplerinden biri olan boşanma kararını alan erkek olunca sorun yaşanmazken, kadın boşanmak istediğnde erkeğin ölüme varan tehtidi ile karşılaşabilmektedir ve hatta canından olabilmektedir.

Bir kez daha buradan erkek şiddetinin son bulması için 6284 nolu Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine dair kanunun ve kadına karşı şiddetin önlenmesi için hazırlanmış İstanbul Sözleşmesinin etkin biçimde kullanılmasını istiyoruz. Yaşam hakkı tüm canlılar için kutsaldır. Unutmayın, bu cinayetleri önlemek hepimizin sorumluluğunda bir toplumsal meseledir.”

Konuşma sonrası kadınlar hep bir ağızdan “ölmek istemiyoruz ve susma sustukça sıra sana gelecek” sloganları atarak tepkilerini dile getirdiler.

sariyerbelediyesi