Son Dakika Haberler

Sarıyer Belediyesinden bir dev yapı daha!

Sarıyer, Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nden sonra yeni bir sanat merkezine daha kavuşuyor. Boğaziçi Kültür Merkezi’nin açılışına sayılı günler kaldı.

Sarıyer Belediyesinden bir dev yapı daha!
Okunma : 102 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

CHP’li Sarıyer Belediyesi Sarıyer’e hizmet ve değer katmaya doymuyor.

Şükrü Genç başkanlığında ikinci dönemi ile birlikte Sarıyer’de bir çok soruna çözüm üreten, bir çok yapı ile Sarıyer’e değer katan CHP’li Sarıyer Belediye başkanlığı yakında açılışını yapacağı yeni bir sanat merkezi ile Sarıyer’i kültür ve sanat ilçesi yapacak yeni bir adımı daha hayata geçirmiş olacak

Canlı performanslardan, tiyatrolara, konferanslardan oturumlara, bir çok etkinliğe ev sahipliği yapacak. 26 Ocak’ta açılışı yapılması planlanan yeni sanat merkezinin inşaatında sona gelindi.

Hem kültüre katkı yapacak hem çevreye.

Sanat merkezi, dünyanın ilk yeşil kamu binası olan Sarıyer Belediyesi binasının yanında inşa edildi. Yeşil bina sertifikasına sahip olan sanat merkezinin iç ve dış cephesi, geri dönüşüme giren Tetra Pak atıklarından, suya dayanıklı şekilde yapıldı.

636 koltuk kapasitesi

Sanat Merkezi, 636 koltuk kapasitesine sahip. Ayrıca içerisinde bin 300 metrekarelik fuaye alanı, 2 adet 150 metrekarelik prova alanı, 160 metrekarelik dekor deposu da bulunuyor. Kişisel ve grup kulisleri de merkezde yer alan birimler arasında.

 

 

 

 

besiktasbelediyesi