Site icon Sarıyer Gözlem

Sarıyer bir faciadan mı döndü?

İSKİ tarafından geçtiğimiz günler Hacıosman bayırında 10 yıllardır ertelenen bakım çalışmasının başlaması ile Sarıyer’de tüm gözler yaşanan trafik nedeniyle o alana çevrilmişti. Oluşan trafik nedeniyle bir tepki oluşunca İSKİ yapılması gereken çalışmanın zorunluluğunu belirten açıklamalar ile Sarıyerlilerin sabına ve anlayışına sığındıklarını ve yapılan çalışmanın halkın sağlığı için olduğu belirtmişti.

 

Fakat işler devam ederken yapılan çalışma sonrası aslında çalışma ile birlikte büyük bir sorunda gün yüzüne çıktı. Yağan yağışlar ve yer altı suları nedeniyle yolun bazı bölümlerinde toprak kaymalarının oluştuğu ve bu durumun ilerde ciddi bir kazaya neden olabileceği tespit edildi. Sarıyer Belediyesi resmi twitter hesabından yaptığı açıklama ile çökme tehlikesine dikkat çekerek bu çalışmanın önemli bir kazanında önüne geçtiğini duyurdu

İşte Sarıyer Belediyesi resmi hesaplarından yapılan açıklama.

 

İBB tarafından Hacıosman’da yürütülen su hattı çalışması olası bir felaketin önlenmesine de vesile oldu. Yaşanan su kaçakları dolayısıyla yolun altının boşaldığı ve çökme tehlikesi taşıdığı görüldü. İBB yetkilileri gereken önlemlerin alınarak çalışmaya devam edileceğini belirtti.

 

 

 

Exit mobile version