Son Dakika Haberler

Sarıyer Cem Evine Önemli Ziyaret.

Cem Vakfı'nda ki görev değişikliği sonrası yeni başkandan Sarıyer'e ziyaret.

Sarıyer Cem Evine Önemli Ziyaret.
Okunma : 123 views Yorum Yap

Cem Vakfı Başkanlığını bırakarak onursal başkanlığa seçilen İzzettin Doğan’dan sonra seçilen Cem Vakfı’nın yeni genel başkanı ERDOĞAN DÖNER aynı zamanda Cem Vakfı Sarıyer Şubesi’de olan Sarıyer İmam Hüseyin Cem Evi’ni ziyaret etti.

Döner, İmam Hüseyin Cem Evi’nin mimarisi ve dekorasyonunu çok beğendiğini, bu cem evinin tüm cem evleri içinde örnek nitelikte bir cem evi olduğunu ve tüm cem evlerimizi en az burası gibi yapmamız gerektiğini belirterek. Bundan sonra tüm şubelerimizde bu çizgiye ulaşmak için elimizden geleni yapacağız diye açıklamada bulundu.

Cem Evlerinin Aleviler için çok önemli yerler olduğunu, ibadetlerimizin ve bazı hizmetlerimizin yapıldığı buraların ibadethane olarak kabul edilmesi için yürüttüğümüz mücadeleye devam edeceklerini, Avrupa’da kazandıkları mahkeme kararlarının da bir an önce Türkiye’de uygulanmasını beklediklerini belirtti.

Cem evini gezip incelemelerde bulunan Döner, Cem evi başkanı  Sait Kıral’dan yapım süreci ile ilgili bilgilerde aldı.

Döner, yönetim kurulu olarak önlerindeki ilk toplantıyı burada yapacaklarını belirterek, örnek cem evi olarak burayı öncelikle tüm yönetimlerine daha sonra da diğer şube başkanlarına gezdireceklerini belirterek Cem evinden ayrıldı.