Son Dakika Haberler

SARIYER, CUMHURİYET BAYRAMI’NA HAZIR!

Cumhuriyeti’nin ilanının 92. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Sarıyer’de de büyük bir coşkuyla kutlanacak.

SARIYER, CUMHURİYET BAYRAMI’NA HAZIR!
Okunma : 285 views Yorum Yap

Cumhuriyeti’nin ilanının 92. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Sarıyer’de de büyük bir coşkuyla kutlanacak.

 

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu 92. yılında da büyük bir coşkuyla kutlanacak. Sarıyer yarın dev bir şölene hazırlanıyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ilçe genelinde yapılacak çeşitli programlarla kutlanacak.

SARIYER’E ANITKABİR MAKETİ KURULDU

Cumhuriyet Bayramını vatandaşlarımızın büyük bir heyecan içinde kutlaması için Sarıyer Meydan’da ANITKABİR maketi kuruldu. Ankara’daki Anıtkabir’in benzeri olan maket vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Bir çok Sarıyerli Anıtkabir maketi önünde hatıra fotoğrafı çektiriyor.

Öte yandan Sarıyer meydanı başta olmak üzere ilçenin farklı noktaları bayraklar ve çeşitli süslemelerle donatıldı. Birçok esnaf da dükkanlarını ve iş yerlerini bayraklarla süslemeye başladı.

KİREÇBURNU’DAN MEŞALELİ YÜRÜYÜŞ YAPILACAK

29 Ekim programı bugün Çarşamba günü saat 13:00’te Sarıyer Meydanı’ndaki Atatürk anıtına çelenk sunulması ve saygı duruşu ile başlayacak. Protokoldeki kurum ve kuruluşların çelenk bırakmasından sonra CHP İlçe Gençlik Kolları üyeleri ve gönüllüler akşam saatlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda çadır kurup gece boyunca ‘Cumhuriyet Nöbeti’ tutacaklar.

Bu arada resmi kutlama törenlerinin yanı sıra CHP Sarıyer örgütü 29 Ekim saat 18:00’de Kireçburnu Kefeliköy bölgesinden Sarıyer Merkez’e kadar devam edecek ‘Cumhuriyet Yürüyüşü’ gerçekleştirecek. Tüm Sarıyerlilerin davet edildiği yürüyüş meşaleler eşliğinde yapılacak. Sarıyerliler’in bu dev yürüyüşe ve şölene büyük bir katılım gerçekleştirmesi bekleniyor.