Son Dakika Haberler

Sarıyer Gençliğinden büyük başarı!

Ankara'da gerçekleştirilen CHP Gençlik Kolları olağan kurultayında bir ayrıntı Sarıyer'li CHP'lileri gururlandırdı.

Sarıyer Gençliğinden büyük başarı!
Okunma : 291 views Yorum Yap

Dün (28.01.2018) Ankara’da gerçekleştirilen CHP Gençlik Kolları olağan kurultayı büyük bir çekişmeye sahne oldu. İki adayın kıyasıya yarıştığı kongrede mevcut Gençlik kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz yeniden seçilerek görevine devam etme yetkisi aldı.

Kemal Kılıçdaroğlu ve bir çok üst düzey partili ve milletvekilinin de yakından takip ettiği kurultayda listede yer bulmak için delegeler arasında kıyasıya bir yarış yaşanırken başta CHP Sarıyer Gençlik kolları başkanı Mehmet Günel olmak üzere, Sarıyer Gençlik Kolları Ankara’da bir temsilcilerini Gençlik Kolları MYK’sına koymak için büyük bir çaba sarf etti. Bu çabaların sonucunda Zeynel Kaplan’ı Emre Yılmaz’ın listesinden yedek yazdıran Sarıyer gençliği başka bir ayrıntı ile Sarıyer’li CHP’lileri gururlandırdı.

Sarıyerlileri gururlandıran ayrıntı, oy kullanımı sonrası sayımın bitmesi ile çıkan sonuçta yaşandı. Yedek listede kendisine yer bulan Zeynel Kaplan delegelerin takdiri ile  287 oy alırken, Zeynel Kaplan almış olduğu bu oy oranı, asil üyeler de dahil kazanan listenin en yüksek oy alan iki isminden biri oldu.

İki kişinin 287 oy aldığı listede Zeynel Kaplan’ın bu başarısı Sarıyerli CHP’liler arasında gurur kaynağı oldu. Kaplan almış olduğu bu yüksek oy oranı ile yedek listede 1. sıraya yerleşmiş oldu.

 

Sarıyer Gözlem.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)