Son Dakika Haberler

Sarıyer Gençlik İsrail’i kınadı.

CHP Sarıyer Gençlik Kolu üyeleri, İsrail'in filistinde gerçekleştirdiği operasyonu ve zulmünü kınadı.

Sarıyer Gençlik İsrail’i kınadı.
Okunma : 137 views Yorum Yap

CHP Sarıyer Gençlik Kolu üyeleri, İsrail’in filistinde gerçekleştirdiği operasyonu ve zulmünü kınadı.

Bir basın açıklaması ile İsrail’in Gazze’ye yaptığı operasyonu ve ortaya çıkan zulmü kınayan CHP gençlik kolları okudukları basın açıklaması ile halkın duyarlı olmasını, dünyanın bu zulme sessiz kalmaması gerektiğini belirttiler.

CHP Gençlik Kolları başkanı Mesut Bleda Bayrakçı’nın okuduğu basın açıklaması aşağıdaki gibidir.

“Bizler CHP Sarıyer Gençliği olarak, işgal altındaki Filistin topraklarında İsrail Devleti’nin işlediği savaş suçlarına karşı durmak ve Gazze’de Filistin halkının yanında olduğumuzu haykırmak için bugün burada toplandık.

Dünyada nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu yerleşim yerlerinden biri olan Gazze’de, İsrail Devleti’nin sivillerin üzerine yağdırdığı bombalar devlet terörünün ta kendisidir. Bombalar nüfusun yoğun yaşadığı yerlerdeki hedeflere atılırken bunun bedelini en ağır şekilde siviller ödüyor. İsrail, dünyaya askeri hedefleri bombalıyoruz yalanını söylüyor. Gerçek ise içlerinde çocuk ve kadınların da bulunduğu 150den fazla Filistinli kardeşimizin Gazze’ye yapılan bu hava saldırılarında hayatını kaybetmiş olduğudur. İsrail açık şeklide yerleşim yerlerini ve sivilleri hedef almaktadır. Sadece dün gece gerçekleştirdiği hain saldırıda bir aileyi daha yok etti. Yüz binlerce Filistinli çocuk evlerinde korku ve dehşetle her bomba düştüğünde ailelerine daha şiddetle sarılıyor.

Bunun bir sebebi uluslararası kamuoyu ve medyanın İsrail’in Gazze saldırılarına gözlerini kapatıp yanlı haberciliklerine devam etmeleridir. Dünya liderleri İsrail’e gönderilen füzeleri kınayıp İsrail’in toprak bütünlüğünü koruyucu açıklamalar yaparken Filistin konusunda üç maymunu oynuyorlar. Bizler bu insanlık dışı muamelenin karşısında tüm sesimiz ve gücümüzle haykırıyoruz: İsrail’in askeri operasyonları uluslararası hukuka aykırıdır. İsrail Savunma Kuvvetleri kasti olarak sivilleri ve yaşam alanlarını hedef alarak savaş suçu işlemektedir.

İsrail hükümeti acil bir şekilde bu saldırılara son vermelidir. Şiddetin şiddeti doğurduğunu tekrar hatırlatarak tüm çatışmalar derhal durmalıdır. Gazze’deki mevcut sağlık ve yiyecek hizmetleri oldukça yetersizdir. Özellikle Ramazan ayında belli temel yiyecek gereksinimlerini bulmak iyice zor hala gelmiştir. İsrail ve Mısır yönetimi Gazze’ye girecek ilaç ve insani yardımların önünü kesmemelidir. Gazze’ye uygulanan ambargo ve bu insanlık dışı muameleye derhal son vermelidir. İsrail’in saldırıları, Filistin halkının günlük hayatının bir parçası olamaz, olmamalıdır.

Ey Batı! Sizin Müslüman-Yahudi meselesi olarak gördüğünüz kavga aslında bir özgürlük mücadelesidir. Filistin halkının bağımsızlık mücadelesinin yanında; İsrail hükümetinin Filistin halkına yönelik saldırı ve politikalarının karşısındayız. Zamanında Deniz Gezmişlerin gidip Filistin Kurtuluş mücadelesine katıldığını hatırlatırız. Bizler de Cumhuriyet Halk Partisi gençleri olarak Filistin davasını davamız olarak kabul etmiş bir neslin devamıyız. Filistin mücadelesinde Deniz Gezmiş’in sözlerini hatırlayalım: “Biz daima ezilenlerden yana çıkmak zorundayız. Yaşasın Bağımsızlık Savaşı Veren Dünya Halkları.

Bağımsızlık belli bir zümre ya da ideolojinin tekelinde değildir. Halkların bağımsızlık savaşıdır bizim davamız. Özgür ve bağımsızca yaşam Filistin halkının hakkıdır. İşgal altındaki Filistin topraklarında bağımsızlık ve açık hava hapishanesine dönüştürülmüş Gazze için mücadelemiz devam edecektir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)