Son Dakika Haberler

Sarıyer Kartalları’ndan Şampiyonluk provası!

Sarıyer Beşiktaşlılar Derneği, birlik ve beraberlik yemeği düzenledi.

Sarıyer Kartalları’ndan Şampiyonluk provası!
Okunma : 111 views Yorum Yap

Beşiktaş camiası, Sarıyer Beşiktaşlılar Derneği’nin düzenlediği gecede bir araya geldi. Gecede, 92 yaşındaki Meryem Nine yılın annesi seçildi. Dernek olarak Meryem Nine ziyareti sırasında çekilen video ve resimler barkovizyonda yayınlanırken, bu görüntüler davetlilerden büyük alkış aldı. Meryem Nine’nin yılın annesi ödülü ise torununu takdim edildi.

Kurulduğu günden beri hayatın her alanında yaptıkları sosyal sorumluluk projeleri ve başarılı çalışmalarından dolayı herkesin gönlünde taht kuran Sarıyer Beşiktaşlılar Derneği, muhteşem bir geceyle 2.kez bir araya geldi. Kireçburnu’nda bulunan Vilayet Evleri’nde düzenlenen geceye Beşiktaş Basketbol Şube Sorumlu Yöneticisi Hakan Özköse, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşgun, Beşiktaş’ın eski teknik direktörü ve Divan Yönetim Kurulu Üyesi Rasim Kara, Dr. Cengiz Alp, çarşı grubunun temsilcileri ile çok sayıda Beşiktaş’lı ve misafir davetli katıldı.

Gecede bir çok kişiyede katkılarından dolayı plaket verildi. Geceye katılması beklenen Fikret Orman ise son andaki program değişikliği nedeniyle katılamazken kendisi adına plaketi Basketbol şubesinden sorumlu yöneticiye aldı. Yine Şükrü Genç’in plaketi de başkan vekili Hüseyin Coşkun’a verildi.

Geceye katılan bazı konuklar şu açıklamalarda bulundu.

Birol Yılmazel: 38 sosyal projeye imza attık

Oldukça coşkulu geçen gecede bir konuşma yapan Sarıyer Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Birol Yılmazel, tüm amaçlarının Beşiktaş’a hizmet etmek olduğunu söyleyerek, “2014 yılının Ağustos ayında büyük özverilerde bulunarak, Beşiktaşımıza maddi ve manevi destek sağlamak amacıyla kurulan derneğimiz, bugüne kadar istikrarlı bir biçimde, dimdik ve çizgisini bozmadan büyüyerek mücadelesine devam etmektedir. 2015 yılında 38 sosyal projeye imza attık. Bu çalışmalarda emeği geçen tüm yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Şampiyonluk yolunda cebindeki son kuruşunu Beşiktaş için harcayan taraftarımıza teşekkür ediyoruz. Ne yazık ki Beşiktaşımıza destek vermeyen birçok derneğimiz var. Bu derneklerin bir an önce toparlanıp menfaat beklemeden maddi ve manevi destek sağlamalıdır.

Hüseyin Coşkun: Çarşı Türkiye halkına çok şey öğretti

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yoğun programından dolayı geceye katılamadığını belirten Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşgun,
“Ben Galatasaraylıyım, ama şu an takım seçme hakkım olsaydı hiç düşünmeden Beşiktaşlı olurdum. Çünkü büyük takımın, büyük taraftarı Türkiye halkına çok şey öğretti. Haksızlığa karşı duran, zulme boyun eğmeyen, sloganlarıyla herkese ders veren büyük taraftarın önünde saygıyla eğiliyorum. Bunlardan dolayı şampiyonluk Beşiktaş’a yakışır” ifadeleri karşısında salondaki herkes ayakta alkışladı.

Geceye katılanlara plaket verildi. Plaket töreninden sonra davetliler marşlar ve oyun havaları eşliğinde gecenin geç saatlerine kadar eğlendiler.

Rasim Kara: Üç maçı alıp şampiyon olacağız.

Geceye katılan konuklardan biri oan Rasim Kara özellikle son zamanlarda nefes refese giden şampiyonluk yarışına değinerek iddialı açıklamalar yaptı. Beşiktaş’ın çok iyi futbol oynadığını ve bu havayla üç maçı alıp şampiyon olacaklarından emin olduğunu belirtti. Hem Beşiktaş’lı hem Sarıyer’de ikamet ettiği için derneğin kendisi için ayrı bir yerde olduğunu belirten Kara, derneği çalışmalarından dolayı kutlayıp emeği geçenleri tebrik etti.

Yasin Sülün: Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Burada bulunup derneğe katkıda bulunabildiğim için çok mutluyum. Katkı yapmaya da devam edeceğim. Ben genç biriyim ve daha yürüyecek çok yolum var. Bu sene tüm camia şampiyonluk bekliyor inşallahta bu sene şampiyon olacağız.

Gece bu konuşmaların ardından çalınan müziklerle ve Beşiktaş’ın marşlarıyla tam bir karnaval havasında geçti. Gece boyunca geceye katılanların dillerinde ve coşkularında şampiyonluk ve şampiyonluk şarkıları hiç bitmedi.

Sarıyer Gözlem.