Son Dakika Haberler

Sarıyer Kaymakamlığından yardım eli.

Sarıyer'de “Kimse Dışarıda Kalmasın! Misafir Edelim” projesi, bu sene de pandemi koşullarına uygun şekilde devam ediyor.

Sarıyer Kaymakamlığından yardım eli.
Okunma : 80 views Yorum Yap

Sokakta yaşayan vatandaşların olumsuz hava şartlarından korunması için İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın talimatıyla Sarıyer Kaymakamlığı’nın da aralarında bulunduğu 39 ilçenin K-kaymakamlıkları ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla İstanbul’da ilk kez geçen yıl uygulanmaya başlanan “Kimse Dışarıda Kalmasın! Misafir Edelim” projesi, bu sene de pandemi koşullarına uygun şekilde devam ediyor.

Sarıyer Kaymakamlığı, hava sıcaklıklarının düşmesi ve özellikle corona virüs salgınından dolayı dışarıda kalan vatandaşlar için yardım elini uzatıyor.

TÜM İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR

İhtiyaç sahibi, kimsesiz ve kalacak yeri olmayan vatandaşları misafir edilecek. Karakollara bildirilen vatandaşlarımız, anlaşmalı otellerde tek kişilik odalara yerleştiriliyor, PCR testi yapılıyor, temizlik, giyim, yemek ve barınma ihtiyaçları karşılanıyor. Gerekli durumlarda uzmanlarımız tarafından psikolojik destek hizmeti veriliyor.