Son Dakika Haberler

Sarıyer Merkez Karakolu Büyükdere’ye taşınıyor!

Sarıyer Merkez Karakolu olarak bilinen Şehit Şeker Aktaş Polis Karakolu, Büyükdere’de itfaiyenin karşısındaki Sarıyer Belediyesi Eski Gelirler Müdürlüğü binasına taşınıyor.

Sarıyer Merkez Karakolu Büyükdere’ye taşınıyor!
Okunma : 535 views Yorum Yap

15 mahalleye bakan ve yaklaşık 100 binden fazla kişinin yaşadığı bölgeden sorumlu olan karakol, yeni binasına önümüzdeki aylarda taşınacak. Karakolun mevcut yerinin ise sosyal dinleti merkezine dönüştürülebileceği öğrenildi.

Sarıyer’de yüz binden fazla kişiyi ilgilendiren önemli gelişme… Yaklaşık 15 mahalleden sorumlu olan ve Sarıyer’in en geniş alanına bakan Sarıyer Merkez Karakolu (Şehit Şeker Aktaş Polis Karakolu) adres değiştirmeye hazırlanıyor. Karakolun yeni adresi Büyükdere Mahallesi olacak.

KARAKOL BELEDİYE BİNASINA TAŞINIYOR

1 Nisan’da açılan Pınar Mahallesi’ndeki Sarıyer Belediyesi Yeni Hizmet Binası nedeniyle Büyükdere’deki binalarını boşaltan belediye, bu binalardan birini karakola bıraktı. Büyükdere’de itfaiyenin hemen karşısında bulunan ve Gelirler Müdürlüğü binası olarak tanınan 3 katlı bina Sarıyer Merkez Karakolu’na verildi. Öte yandan Karakol Amiri İhsan Süngü’nün geçtiğimiz aylarda Sarıyer İlçe Emniyet Müdür Yardımcılığı görevine getirilmesinden sonra karakolun yeni amiri, kendisi gibi tüm ailesi de emniyet mensubu olan Ahmet Katipoğlu olmuştu.

GİRİŞ KAT BÜYÜKDERE MUHTARLIĞI’NIN

Karakolun taşınması için hazırlıkların yapıldığı Büyükdere’deki Gelirler Müdürlüğü binasının giriş katı ise geçtiğimiz haftalarda Büyükdere Muhtarlığı’na verilmişti. Muhtar Ali Yazıcı’nın talebi üzerine muhtarlık binası buraya taşınmış, yeni adresinde hizmet vermeye başlamıştı. Şimdi binanın üst katına ise Sarıyer Merkez Karakolu taşınmaya hazırlanıyor. Polis yetkililerinin sık sık binaya gelerek ön çalışmalar yaptıkları ve binada taşınma öncesinde bazı düzenlemeler yapmayı amaçladıkları öğrenildi. Öte yandan karakolun halen kullanılan mevcut binasının ise ilerleyen dönemlerde sosyal dinleti merkezi olarak kullanılabileceği konuşuluyor.

BÜYÜKDERE YENİDEN CANLANACAK

Bu arada Sarıyer Belediyesi ve Sarıyer Adliyesi’nin Büyükdere’den taşınması nedeniyle mahalledeki hareketliliğin azaldığını belirten bazı vatandaşlar, SGK’nın ve karakolun mahalleye gelecek olmasından dolayı esnafın uzun bir aradan sonra tekrar yüzünün gülebileceğini belirtiyor. Zekeriyaköy’den Rumeli Kavağı’na, Cumhuriyet Mahallesi’nden Bahçeköy’e kadar olan alanda kalan yaklaşık 15 mahallede yaşayanlar, karakolun taşınmasından sonra artık olası karakolluk işlemlerini bundan böyle Büyükdere’de yapacaklar.

Kaynak: Sarıyer Gazetesi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)