Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

Sarıyer’de 23 Nisan kutlamaları.

Sokağa çıkma kısıtlaması ile karşıladığımız 23 Nisan 1920'nin 100. yılı kutlamaları Sarıyer'de çelenk bırakma töreni ile başladı.

Sarıyer’de 23 Nisan kutlamaları.
Okunma : 1.200 views Yorum Yap

Koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamasının yaşandığı şu günlerde anmalar ve kutlamalar da sönük geçmekte. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılında Sarıyer’de de törenler kısıtlamaların gölgesinde kutlanmakta.

Vatandaşların katılamadığı anma ve kutlama törenlerinde Sarıyer’de bazı etkinlik ve kutlama programı vatandaşların katılımı olmaksızın kutlanacak. Özellikle çocuk bayramında çocukların sokaklarda olmaması önemli bir burukluk yaratmakta.

Kutlama programı çerçevesinde ilk program Sarıyer Atatürk anıtı önünde gerçekleştirildi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar tarafından Atatürk anıtına çelenk koyulup saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak bir anma programı gerçekleştirildi.

Çelenk koyma törenine, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İlçe milli eğitim müdürü Hüseyin Özcanlar, belediye başkan yardımcıları, milli eğitim görevlileri, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, yönetim kurulu üyeleri kadın kolları ve gençlik kolları başkanı katılım gösterdi.

Belediye ve ilçe milli eğitim müdürlüğü çelenkleri konulduktan ve resmi tören bittikten sonra CHP Sarıyer İlçe başkanlığı çelengi de ilçe başkanı ve yönetimi tarafından Atatürk anıtına konularak saygı duruşunda bulunuldu.

Tören boyunca sosyal mesafeye dikkat edilerek koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlere uyulduğu görülmüştür.

23 Nisan programı kapsamında bugün Sarıyer Belediyesi tarafından 15.00- 17.00 saatleri arasında araç konvoyu düzenlenecek. Sarıyer Merkez’de çarşamba pazarının kurulduğu noktadan ve köyler bölgesinden başlayan on araçlık iki konvoy tüm Sarıyer’i dolaşacak. Bayraklar ve marşlarla düzenlenecek konvoy ile 100. yıl coşkusu doruğa çıkacak., yine Sarıyer Merkez’de bulunan ilk okulun bahçesinden balonlar gökyüzüne bırakılacak. Akşam saat 21.00’de de herkes evlerinde istiklal marşını okuyarak 23 Nisan kutlama programına dahil olacak.

sariyerbelediyesi