Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

Sarıyer’de 23 Nisan Kutlamaları.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95.Yılı Sarıyer’de yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı. Yoğun yağmura rağmen törene ilgi bir hayli fazlaydı.

Sarıyer’de 23 Nisan Kutlamaları.
Okunma : 76 views Yorum Yap

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95.Yılı Sarıyer’de yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı. Yoğun yağmura rağmen törene ilgi bir hayli fazlaydı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalar Sarıyer Atatürk Meydanı’nda bulunan Atatürk Heykeli önüne çelenk bırakılmasıyla başladı.

Yoğun ilgi ve coşkunun olduğu törene Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Sarıyer İlçe Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz, CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, İlçe Spor Müdürü Namık Şişman, Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyeleri, Sarıyer Türk Kadınlar Birliği Şube Başkanı Hülya Demir, Sarıyer mahalle muhtarları ile çeşitli mülki-idari personel ve vatandaş katıldı.

Törene yoğun ilgi

Atatürk Meydanı’ndaki anmanın geçen yıllara göre oldukça kalabalık geçmesi dikkat çekti. Halkın ve töreni izleyenlerin coşkusu gözlerden kaçmadı. Tören çelenk bırakma işleminden sonra saygı duruşu ve istiklal marşının ardından son buldu. Kutlamalar olumsuz hava şartları nedeniyle Sarıyer Kapalı Spor Salonu’nda devam etti. (Sarıyer posta)

Belediye’deki kutlamalar.

635654011262218368

Ulusal Egemenlik Haftası süresince birbirinden renkli ve coşkulu etkinliklere imza atan Sarıyer Belediyesi, TBMM’nin açılışının 95. yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bir kez daha adına yakışır bir şekilde sevinç ve coşkuyla kutladı.

Başkan Genç koltuğunu miniklere bıraktı

Sarıyer Belediyesi tarafından yapılan ve Bahçeköy, Çayırbaşı ve Maden Mahallelerinde hizmet veren Gündüz Bakımevi sakini minik öğrenciler, Başkan Genç’i makamında ziyaret etti. Öncelikle Alican Yılmaz adlı öğrencinin temsili başkanlık yaptığı programın ardından teker teker koltuğa oturan minikler, adeta büyüklere parmak ısırttı.

Genç, Atatürk Anıtı’nı ziyaret etti, vatandaşlarla bayramlaştı

Başkanlık makamını çocuklara bırakan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç daha sonra çelenk koyma merasimi için Sarıyer Merkez Atatürk Anıtı’nı ziyaret etti. Yağışlı havaya rağmen alanı dolduran vatandaşların bayramını tebrik eden Genç daha sonra Sarıyer Kapalı Spor Salonu’nda Sarıyer Kaymakamlığı tarafından organize edilen 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına katıldı.

Kapalı spor salonunda coşku zirvedeydi

Sarıyer sınırları içinde yer alan okullarda eğitim gören öğrenciler tarafından hazırlanan birbirinden güzel gösteriler, tribünleri dolduran vatandaşlar tarafından coşkuyla izlendi. Cıvıl cıvıl figürler ve rengarenk kostümlerle salonu çiçek tarlasına çeviren çocuklar, öğretmenlerinin ve ailelerinin sevgi dolu bakışları arasında becerilerini ustaca sergilediler.

Kaymakam Bilgin ve Başkan Genç, çocuklara hediye verdi

Sarıyer Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 23 Nisan dolayısı ile ilçe okulları genelinde yapılan “Hayalimdeki 23 Nisan” konulu yarışmada dereceye giren öğrencilere Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Garnizon Komutanı Fırat Fehmi Işık, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Murat Karakaya, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz, Sarıyer İlçe Gençlik Spor Müdürü Namık Şişman ve Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem tarafından çeşitli ödül ve hediyeler verildi.

İlçe protokolünün yanı sıra etkinliğe, Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Meclis üyeleri Sevim Çelebi, Aysın Günen, Ali Rıza Yılmaz, Mustafa Balcı, Mustafa Oktay Aksuve Mustafa Bakır’da katıldı. Etkinliğin ardından öğrenci ve velilerle hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Genç daha sonra Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde Karacapaşa İlkokulu tarafından düzenlenen etkinliğe geçti.

Aileler çocuklardan daha heyecanlı

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Karacapaşa İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı etkinliği Sanatçı Metin Şentürk ile birlikte izledi. Birbirinden güzel gösteriler hazırlayan çocuklar kadar ailelerinin de heyecanlı oldukları gözden kaçmadı. Sahnede gösterilerini sergileyen çocukların anne ve babaları ellerinde ki telefonlarla saniyesi saniyesine etkinliği kaydettiler.

Minik başkanlardan terleten sorular

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda başkanlık koltuğuna oturan Sarıyer İlköğretim okulu öğrencileri Başkan Genç’i soru yağmuruna tuttular. Çarpık kentleşme, engelliler, sokak hayvanları gibi bir çok soru soran öğrenciler, başkanlık koltuğuna oturduklarında, telsizleriyle ilgili birimlere talimat verdiler.

Keyifli geçen ziyaret sonrası Başkan Genç, öğrencilere hediyeler verdi.

sariyerbelediyesi