Sarıyer’de Atatürk’e büyük saygısızlık!
0 okunma

Sarıyer’de Atatürk’e büyük saygısızlık!

ABONE OL
18 Eylül 2017 11:41
Sarıyer’de Atatürk’e büyük saygısızlık!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sarıyer FSM mahallesinde bulunan bir spor kulübünün tesislerinde yaşanan manzaralar bu kadar da olmaz dedirtti.

Mahalle sakinlerinin haber sitemize bildirdiği ve yerinde görüntülediğimiz manzara pes artık dedirtecek düzeydeydi.

Tesise girer girmez tesisin genel bakımsızlığının direk olarak dikkatlerden kaçmadığı, bir spor tesisi olarak özellikle gençlere hitap eden ve ne taşıdığı ismin ağırlığını nede hizmet ettiği amaca yakışmayan bir tablo ile bizi karşılıyor tesis.

Fatih Sultan Mehmet Spor kulübü olarak hizmet veren ve içinde bir adet halı sahanında bulunduğu tesiste gezerken bizleri esas olarak şoka uğratan ise tuvalet ve duşların bunduğu bölümde karşımıza çıktı.

Tesisin genel bakımsızlığı ve hijyen koşullarının sıfırın altında olmasının yanında tesisin tuvaletlerinin bulunduğu kısımda kapıdan içeri girer girmez kaşımıza çıkan Atatürk posterinin tuvaletlerin ve duşların bulunduğu alana layık görülmesi kaşısında şaşkınlığımızı ve tepkimizi gizleyemedik.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu önderi olan Atatürk’ün posterinin buraya neden ve nasıl konulduğu ve burayla ilgilenen spor kulübü yönetiminin bu tabloya nasıl izin verdiği ise şimdi cevaplanması gereken sorular.

Tesisin durumunu bize aktaran mahalle halkı ise tepkilerini şu şekilde bildirdiler.

“Konuyla ilgili sorumlulukları bulunan tüm kurum ve kuruluşlardan acil olarak mahalle halkı olarak cevap beklenmekteyiz. Yine sorumlulukları bulunan kişilerin derhal tesise el atıp hem Atatürk posterini layık olduğu yere koymalarını ve bu ayıbı temizlemelerini hem de tesisin genel yapısını düzelterek gençlerin spor yapmak için geldikleri bu alanın daha yaşanır ve spor ahlakına yakışır bir duruma gelmesini beklemekteyiz”

 

Sarıyer Gözlem Özel Haber.

 

İşte o tablo.

 

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP