Son Dakika Haberler

Sarıyer’de dikkat çeken üç isim!

Bilindiği gibi 29 Mart günü CHP'de bir ön seçim yapıldı. 113 aday adayın yarıştığı bu ön seçimde Sarıyer siyasetinin önemli isimleride bu seçimde boy gösterdi.

Sarıyer’de dikkat çeken üç isim!
Okunma : 189 views Yorum Yap

Bilindiği gibi 29 Mart günü CHP’de bir ön seçim yapıldı. 113 aday adayın yarıştığı bu ön seçimde Sarıyer siyasetinin önemli isimleride bu seçimde boy gösterdi.

Yıllardır Sarıyer’de siyaset arenasında bulunan isimlerin yanı sıra siyasete yeni adım atanlar ile birlikte Sarıyer’den ön seçime giren 16 isim arasında özellikle üç isim farklı özellikleri nedeni ile taktir toplamak üzere dikkat çekti.

Didem Engin’in yükselişi.

2902d5764e957b2ba0efd0efbd493d3c

Ön seçimde Sarıyer’den meclise gitmeye en yakın isim olan ilk isim Didem Engin. Engin, genç ve birikimli bir siyasetçi olarak partinin çeşiti kademelerinde görev almış aktif olarak siyaseti sürdüren bir isim. Engin Sarıyer’de aldığı 1473 adet oy ile Sarıyer’de 9. olurken 2. bölgede ise toplam 13822 oy ile 4. olarak adaylık konusunda listeye 8. olarak girmeye hak kazandı. Bu sıralama ile de partinin alacağı oy oranına göre meclise gitmeye en yakın aday olarak öne çıktı.

Güven ve Tecrübenin zaferi.

cengiz_alp_sariyerlilerle_birlikte_yonetecegiz_h24598

İkinci isim Sarıyer’de yükselişi ile dikkat çeken ve ön seçimlerin ve siyasetin tecrübeli bir başka ismi olan Dr.Cengiz Alp. Alp, erken verdiği seçim startının meyvelerini sandıktan toplarken aldığı oy oranı ile sadece Sarıyer’de değil tüm 2. bölgede siyasette karşılığı olduğunu gösterdi. Özellikle eşinin büyük desteği ile alanlardan hiç inmeyen Alp, tüm 2. bölgede girmedik alan bırakmayarak Sarıyer’de 2545 oy ile ikinci, 2. bölgede ise aldığı 12336 oy ile sıralamaya 11. sıradan girerek aday olmayı başaran bir isim. Cengiz Alp’i ilerleyen günlerde meclis kapısını açmak için yoğun bir çalışma programı daha bekliyor gibi, zira bulunduğu sıralamadan meclise girebilmesi için CHP’nin geçen dönemde çıkardığı 9 milletvekili sayısını arttırması gerekmekte.

Siyasetin yeni galibi!

DSC00196

Sarıyer’de dikkatleri üstüne çeken son isim partili siyasete yeni katılan bir isim, Hülya Güntaş. Aday olduğu zaman kimsenin tanımadığı bu yeni yüz kısa zamanda Sarıyer’de yükselişe geçerek ekibi ile girdikleri bu zorlu yarışta hedeflerine tam olarak ulaşmamış olmasalar bile dikkatleri üstüne geçmeyi başararan üçüncü isim oldu. Sıcak ve samimi yüzü, halka dokunan tavırları ve söylemleri ile 2 aylık bir sürede 12 ilçede kendisini tanıtıp Sarıyer’de dikkat çeken Hülya Güntaş yıllarını siyasete veren bir çok ismi geride bırakarak bende siyasette varım dedi. Sarıyer’de aldığı 1463 oy ile 10.’luğa yerleşen Güntaş, tüm ikinci bölgede topladığı 7354 oy ile de sıralamaya 22. olarak girdi. Bu sıralama Güntaş’a seçilme ihtimali olmasada listede kendisine adaylık getirdi. Fakat Güntaş, bu kadar kısa zamanda yıllarını siyasete vermiş isimlerle birlikte, 113 aday adayı içinde 22. olarak Sarıyer’de takdir topladı. Güntaş, bu başarısı ile “artık Sarıyer siyasetinde bizde varız’ dedi.

Sarıyer Gözlem.