Son Dakika Haberler

Sarıyer’de kaç kişi koronavirüs’e yakalandı?

Küresel salgın Koronavirüs İstanbul ve Sarıyer'de  kaç kişiye bulaşmış?

Sarıyer’de kaç kişi koronavirüs’e yakalandı?
Okunma : 5.345 views Yorum Yap

Çin’den başlayıp tüm Dünya’yı etkisi altına alan koronavirüs salgını ülkemizde de yaşamı durdurdu.

Her gün vaka ve ölüm oranlarının arttığı ülkemizde yayılmasının önüne geçmek için bir çok tedbir alınırken virüs bulaşmaya devam etmekte.

Türkiye’de virüsün merkezi olan İstanbul ise artış ve ölüm oranlarında ülkede açık ara diğer illerin önünde bir seyirle ilerlemekte. İl il, ilçe ilçe virüs kapanların sayısı merak edilirken CHP İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gökan Zeybek gazetemiz ile paylaştığı veriler ile hangi il ve ilçede ne kadar vaka var halkı bilgilendirdi.

Milyonların yaşadığı İstanbul ile birlikte 30 büyükşehir ve Zonguldak’da hayata geçen iki günlük sokağa çıkma yasağının ve yasağın açıklanması sonrası yaşananların bu seyre nasıl bir etki yaratacağı ise tartışmalara neden oldu.

Tüm uyarılara rağmen hiç bir uyarıyı dikkate almayan bir kesimin bu salgının durdurulmasında önemli bir engel olduğu belirtilirken bir çok uzaman sokağa çıkma yasağının 14 gün uzatılması yönünde görüş bildiriyor.

Sarıyer’de 450 covit-19 pozitif vaka

Sarıyer’de ise İstanbul’un bazı ilçelerine göre nisbeten daha az bir vaka sayısı kayıtlara geçmiş durumda.

39 ilçesi bulunan İstanbul’da Sarıyer vaka sayısında 23. sırada bulunmakta. 450 vakanın görüldüğü Sarıyer sokağa çıkma konusunda da İstanbul’un en duyarlı ilçelerinden biri olarak öne çıkmakta. İstanbul’da en az vaka sayısı ile Silivri öne çıkarken en çok vaka sayısında ise Esenyurt öne çıkmakta.

450 vakanın görüldüğü Sarıyer’de bu sayının nasıl bir ivme göstereceği ise alınan tedbirlere ve Sarıyerlilerin kendisini izole etmesine bağlı.

İki gün sokağa çıkma yasağı ilan edilen illerden olan İstanbul ve diğer illerde, ilçelerde vaka sayıları ne peki?

İşte o sorunun cevabı.

İstanbul’da ilçe ilçe koronavirüs vaka sayıları.

Türkiye’nin diğer illerindeki sayılar için linki tıklayınız: İşte İstanbul’da ilçe ilçe koronavirüs sayıları.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)