Son Dakika Haberler

Sarıyer’de mahalle mahalle koronavirüs tablosu!

Sarıyer mahallelerinde kaç koronavirüs hastası bulunmakta, hangi mahallede kaç ev denetim altında?

Sarıyer’de mahalle mahalle koronavirüs tablosu!
Okunma : 10.142 views Yorum Yap

Koronavirüs salgını ülkemizde hasta sayısını arttırıken aynı artış Sarıyer’de de devam etmekte. Hayatını kaybedenler, virüs testleri pozitif çıkıp hastaneye yatanlar, hastanede tedavi görüp iyileşerek virüs illetini yenenler ve evlerinde takip edilenlerin sayıları artarak devam ediyor.

Bu hastalar içinde tedavileri bitenlerden ve hastaneden çıkanlar 14 gün evlerinde denetim altına alınıyor. Yine hastalık belirtilerini hafif geçirenler ve ailesinden testleri pozitif çıkanlar ile komşularında koronavirüs çıkan bazı evler de denetime alınıyor.

Bazı bölgelerde sadece bir ev denetime alınırken, bazı bölgelerde ise bir bina komple denetime alınıyor. Fakat şuna belirtmek lazım ki, her denetim altına alınan evde kesin olarak hasta bulunduğuna dair bir durum söz konusu olmayıp, tedbir amaçlı da denetim uygulaması yapılabilmektedir.

Sarıyer Gözlem olarak vatandaşlarımızın belirtilen sayılardan panik olmamalarını, mahallelerinde evleri ve hastaları kişilerin özel hayatlarına saygı nedeniyle takip etmemelerini, sadece mümkün olduğunca evlerinde kalarak görevlilerin uyarını dikkate almalarının önemli olduğunu belirtmek isteriz. Evinizde kalın, sağlıcakla kalın. Evinizde kalın bu illeti hep beraber yenip normal hayatımıza bir an önce dönelim. Sayılar ve bilgiler mahalllerden bize ulaşan rakamlar olup, sayılar daha fazla olup, resmi rakamlar farklılık gösterebilir.

Kaymakamlıktan açıklama

Mahalle kaynaklarından ulaşan bilgiler ışığında verdiğimiz bilgilerden sonra, Sarıyer Kaymakamlığın yaptığı basın açıklaması ile Sarıyer sınırları içinde karantina uygulanan ev veya bina bulunmadığına dair basın açıklaması yapılmıştır. Kamuoyunun bilgisine. Bu hassas zamanda halkı huzursuz etmemek ve resmi açıklamaları dikkate alarak “karantina” ifadesini haberimizden çıkarmış bulunmaktayız.

 

İşte Sarıyer’de mahalle mahalle koronavirüs tablosu.

Ayazağa

Ayazağa mahallesi Sarıyer’de en çok hastalık teşhisi konan mahalle olarak belirtilmekte. Nüfusu en kalabalık mahalle olması nedeniyle sayıların yüksek olması normal karşılanırken, hayatını kaybedenlerinde sayılarının yüksek olduğu belirtiliyor. Bize gelen bilgilere göre, Ayazağa mahallesinde 10’dan fazla hayatını kaybeden hasta sayısı bulunurken, koronavirüs tedavisi görenlerin sayısının ise 80’den fazla olduğu düşünülmekte. Ayazağa mahallesinde 30’dan fazla evin denetim altında olduğu belirtilmekte.

Reşitpaşa

Reşitpaşa mahallesi son günlerde artan vaka ve ölüm oranları ile Sarıyer’de Ayazağa’dan sonra ikinci sırada bulunan bir bölge olarak öne çıkmakta. Reşitpaşa’da 8 kişinin yaşamını yitirdiği belirtilirken, tedavi görenlerin sayısı ise 30 kişiden fazla. Denetim altında bulunan ev sayısı ise 20 kadar olduğu belirtiliyor.

Derbent (Çamlıtepe)

Muhtarınında koronavirüs tedavisi görüp, iyileşerek evinde takip altına alınan mahallede toplam 12 koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşın bulunduğu 2 kişinin hayatını kaybettiği ve yine 8 evin denetim altında takip edildiği bilgisi verildi.

Rumeli Hisarı

Rumeli Hisarı mahallesinde 3 vatandaşın hayatını kaybettiği, 2 bina ve bir evin karantina altında olduğu, 15-20 kişi kadar vatandaşın hastalık şüphelisi ve tedavi gördüğü belirtilmekte.

Bahçeköy

Tam olarak hastalık teşhisi konan kişi sayısı belli olamamakla birlikte Bahçeköy’ün 3 mahallesinde toplamda 10 kadar kişinin tedavi gördüğü ve takip edildiği, 5 evin de denetim altında takip edildiği belirtilmekte.

İstinye

Haber sitemize ulaşan bilgiye göre hastalık teşhisi konan vatandaş sayısı 10 kişi kadar, 1 evin de gözetim altında olduğu belirtilmekte.

Ferahevler

Denetim altında bulunan 5 evin olduğu, yine 20 kadar hastalık teşhisi konmuş vatandaşın bulunduğu belirtiliyor.

Tarabya

1 kişinin vefat ettiği Mahallede 3 evin denetim altında bulunduğu, 10 kadar vatandaşta koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirtiliyor. Mahallede hastanede tedavi gören hasta sayısının ise 3 kişi kadar olduğu söylenmekte.

Maslak

Mahallede denetim altında ev bilgisi bulunmazken, yaklaşık 10 kadar mahallelenin tedavi gördüğü veya tedavilerinin biterek evlerinde takip edildiği belirtiliyor.

Darüşşafaka

Yine denetim altında ev bilgisi bulunmazken 15 kadar hasta vatandaşın tedavi ve takip altında olduğu düşünülmekte.

Baltalimanı

5 vatandaşın koronavirüs nedeniyle tedavi edildiği ve kontrol altında tutulduğu, denetim altında evin bulunmadığı belirtiliyor.

FSM

Mahallede 13 ev takip altında, 7 kişi ise tedavi altında bulunmakta bilgisi verilmekte.

Büyükdere

Mahalle muhtarı ve eşi dışında bildirilmiş olan bir hasta veya denetim altında ev olmadığı bilgisi verilirken mahalle muhtarı ve eşide tedavi görerek evlerinde takibe alındı belirtiliyor.

Kireçburnu

4 kişinin testlerinin pozitif çıktığı ve tedavi takip altında olduğu, 1 evin ise denetim altında olduğu belirtiliyor.

Poligon

3 kişinin hastanede tedavi olup, aileleri ile birlikte evlerinde takibe alındığı bilgisi bulunmakta.

Kocataş

Sarıyer’de ilk vakaların görüldüğü mahallelerden biri olan Kocataş mahallesinde 10 kadar vatandaşın tedavi görüp, evlerinde takip edildiği yönünde bilgiler mevcut.

Uskumruköy

2 kişi koronavirüs nedeniyle tedavi altında.

 

Sarıyer’in diğer mahalleleri ile ilgili bilgi almamız durumunda ise yine siz Sarıyerlileri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)