Son Dakika Haberler

Sarıyer’de Minibüsçü Ayaklanması.

Büyükdere’de bir mekanda kahvaltıda toplanan 300 esnaf, büyük ses getirecek bir buluşma gerçekleştirdi.

Sarıyer’de Minibüsçü Ayaklanması.
Okunma : 94 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

300’e yakın minibüs esnafı, başkanları Kazım Bilge’ye isyan bayrağı açtılar. Büyükdere’de bir mekanda kahvaltıda toplanan mağdur esnaflar, büyük ses getirecek bir buluşma gerçekleştirdi. Sarıyer Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Kazım Bilge’nin davetli olduģu halde toplantıya katılmadığı görülürken, İstanbul Minibüsçüler Odası Başkanı Koray Öztürk esnafı yalnız bırakmadı ve toplantıda yerini aldı.

SARIYER ESNAFI İLE BAŞKAN KAZIM BİLGE 2 AYDIR MAHKEMELİK

Sarıyer motorlu taşıyıcılar kooperatif başkanı Kazım Bilge, erken seçim isteyen esnafla mahkemelik oldu. Olayların bu noktaya gelmesinin en büyük sebebi olarak Sarıyer’de tüm ticari hatlı minibüslerin birleştirilmesinden sonra kooperatif başkanı olan KAZIM BİLGE’nin, minibüs hatlarını iyi yönetemediği, esnaf ve vatandaşların büyük sıkıntılar yaşadığı belirtildi. Görüşlerine başvurduğumuz Sarıyerli minibüsçüler, tam bir kaos ortamı olduğunu, kooperatif başkanı KAZIM BİLGE’nin gerekli denetimleri yapmadığını, duraklarda ki çalışma düzensizliğinden dolayı para kazanamaz hale geldiklerini ve araçlarda çalışacak şoför bulamadıklarını sert ifadelerle dile getirdiler. Ayrıca plaka değerlerinin gün geçtikçe eridiğini ve çok ciddi zarar ettiklerini ve buna karşı hiç bir mücadelenin olmadığını söylediler. Sarıyerli minibüsçüler olarak sabırlarının kalmadığı açıklayan esnaf, gerekli imzaları kooperatif üyesi esnaflardan toplayarak başkan KAZIM BİLGE’den erken seçim yapmasını istediklerini, kabul etmeyince esnafın mahkemeye başvurduğunu söylediler.

ESNAFTAN TOPLANAN PARALARIN AKIBETİ BİLİNMİYOR!!!

Sarıyerli minibüsçüler, araçlardan her gün toplanan paraların nereye ve ne şekilde harcandığını bilmediklerini ve başkan KAZIM BİLGE’nin, esnafı kesinlikle bilgilendirmediğini söylediler. “Verdiğimiz paraların hesabını istiyoruz” diyen, minibüsçü esnafı ayrıca trajikomik bir gelişme daha olduğunu ve Sarıyer esnafını perişan ettiği iddia edilen başkan KAZIM BİLGE’nin, 21 ocak 2018 pazar günü yapılacak olan İstanbul Minibüsçüler Odası Başkanlığı’na aday olduğunu dile getirdiler. Sarıyer esnafı olarak kendisine kesinlikle oy vermeyeceklerini ve İstanbul’daki diğer minibüsçü esnaf arkadaşlarında KAZIM BİLGE’ye oy vermemelerinin bütün İstanbul minibüsçü esnafının yararına olacağını beyan eden Sarıyer Minibüsçü Esnafı “biz yandık, İstanbul yanmasın” dediler.

Kaynak: Sarıyer’de Minibüsçü Ayaklanması. 

besiktasbelediyesi