Son Dakika Haberler

Sarıyer’de Şeker Fabrikaları satılmasın kampanyası!

Atatürkcü Düşünce Derneği Sarıyer Şubesi, Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde şeker fabrikalarının satılmasına karşı ‘Şeker Vatandır, Satılamaz’ sloganıyla imza kampanyası başlattı.

Sarıyer’de Şeker Fabrikaları satılmasın kampanyası!
Okunma : 137 views Yorum Yap

MELİSA SÜME – Katılımın yoğun olduğu imza kampanyası sırasında Ünlü Şair Nazım Hikmet’in ‘’Kız Çocuğu‘’ adlı şiiri okundu. Vatandaş ve gençlerin büyük ilgi gösterdiği imza kampanyasına CHP Sarıyer  İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, Sami Canel, Yeni Mahalle Muhtarı Ahmet Çınar da katıldı.

FAHRETTİN SERDAROĞLU: “ÇOCUKLARIMIZ ÖLMESİN”

Sarıyerliler’in yoğun ilgi gösterdiği imza kampanyasında konuşan ADD Sarıyer Şubesi Başkanı Fahrettin Serdaroğlu; “Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk döneminde kurulan ve Türk milletine ait olan şeker fabrikaları, AKP hükümeti tarafından özel şirketlere satılmak isteniyor. Sarıyerimiz’de şeker fabrikası olmadığından işçiler, şeker tarlaları olmadığı için çiftçiler, hayvancılık olmadığından besiciler, pancar üretimi olmadığı için taşıyıcılar zarar görmeyecek. Ancak bu kararın, ülkemizin farklı bölgelerinde yaşayan vatandaşlarımıza zarar vereceğini unutmayalım. Hiçbir şey bizi etkilemiyorsa çocuklarımızı düşünelim, çocuklarımız kanser olmasın… Nişasta bazlı şeker çocuklarımızı ve ülkemizin geleceğini tehlikeye sokacaktır. Çocuklarımız şeker pancarından üretilen şekerler yesinler. Çocuklarımız öldürülmesin, şeker de yiyebilsinler” diye konuştu.

YALINKILIÇ: “ŞEKER FABRİKALARI SATILMASIN”

İmza töreninde konuşan CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç ise şunları söyledi; “Hepimiz bu imza kampanyası için buradayız. Şeker vatandır, fabrikalarımız vatandır. Bunların satılmasına hepimiz karşı çıkmalıyız. Bunun için buradayız. Bunun içinde bizim milletvekillerimiz şu an şeker fabrikalarının olduğu yerde. Üreticilerin yanında. Neden? Çünkü, bunun satılması ile üreticilerimiz zarar görecek, fabrikada çalışanlar zarar görecek, en önemlisi biraz önce hocamızın da bahsettiği gibi bizim şeker pancarından yediğimiz şekerin yerine başka katkı maddeleri ile üretimler olacak! Bizim için Cumhuriyetimizin kazanımı olan fabrikalarımızın kazanımı için, hepinizi aynı duyarlılık ve desteğe davet ediyor, çok teşekkür ediyorum, sağ olun”

 

 

Kaynak: Sarıyer’de Şeker Fabrikaları satılmasın kampanyası!