Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

Sarıyer’de trafik çilesine son!

Sarıyer’de trafik sorununun çözümüne yönelik Minibüs Depolama Alanlarının ilki Maden Mahallesi’nde hizmete girdi.

Sarıyer’de trafik çilesine son!
Okunma : 64 views Yorum Yap

Sarıyer Belediye Meclisi Trafik Komisyonu ile Minibüsçüler Derneği arasında düzenlenen görüşmeler neticesinde Sarıyer’de trafik sorununun çözümüne yönelik Minibüs Depolama Alanlarının ilki Maden Mahallesi’nde hizmete girdi.

Sarıyer Belediyesi’nin hizmet atakları devam ediyor. Sarıyer Belediye Meclisi Trafik Komisyonu’nun aldığı karar doğrultusunda çalışmalar sonucu, Sarıyer’de hizmet veren minibüsler için Maden Taşkıran Mevkii’nde depolama alanı yaptı. Acil ihtiyaç olarak Sarıyer Merkez’de minibüslerin depolama alanları ihtiyacı olduğu ve bunun gerçekleştirilmesi gerektiği yönünde alınan kararlar neticesinde Maden Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Taşkıran Minibüs Depolama Alanı açılış kurdelesini Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç şoförlerle birlikte kesti.

Bilge’den Genç’e teşekkür 

Maden Mahalle Muhtarı Mehmet Gümüş ve Ayazağa Mahalle Muhtarı Mustafa Karaman’ın birer konuşma yaptığı açılışta görüşlerini dile getiren S.S. 19 Nolu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Kazım Bilgi, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç başta olmak üzere Sarıyer Belediyesi çalışanlarına hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, “Başkanımız Taşkıran Mevkii’nin yanı sıra Sarıdağ, Baltalimanı, Yunus Emre duraklarımızdaki ihtiyaçlarımızı gidererek, Havantepe’de güzel bir alana depolama alanı yaptı. Kendisine ve ekip arkadaşlarına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Genç: Yeni yaşam alanları kurmak görevimizdir

Yaşamı kolaylaştırmanın, yeni yaşam alanları kurmanın görevleri olduğunu ifade eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, açılışta yaptığı konuşmada, “Yaşamın içinde tespit edebildiğimiz eksikleri gideriyoruz. Bu işe vesile olan bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
Önemli bir ihtiyaç giderildi. Minibüsçü arkadaşlarımızın yolları açık olsun. Uzun yıllardır ulaşılamayan yolları, ulaşılır kıldınız. O nedenle herkesin size minnettarlığı var. Tekerleklerinize taş değmesin” şeklinde konuşarak temennide bulundu.

Başkan Genç’ten şoförlere sağduyu çağrısı

Konuşmasında şoförlere sağduyu çağrısında bulunan Genç şöyle konuştu: “Sarıyer’de çalışan şoförlerin, diğer ilçelerde olanlardan daha farklı olmalıdır. Sürat, yolcu indirme – bindirme konusunda daha dikkatli olunmalı. Şoförlükte en önemli konulardan biri de iletişimdir. Yolculara karşı daha sağduyulu olun. Kimseyle tartışmaya girmeyin.”

Açılışın ardından Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, kooperatife geçerek, şoförlerle çay içti. Burada şoförlerin sıkıntılarını dinledi.

 Sarıyer Belediyesi’nin 44 açılışından biri olan Minibüs Depolama Alanı’nın açılış törenine;  CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcıları Semra Kartal, Gökan Zeybek, İsmail Erdem, Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri Sevim Yalınkılıç, Fatik Eker, Ali Rıza Yılmaz, Mustafa Balcı, Mustafa Bakır, Hasan Karagöz, Sarıyer Belediyesi Birim Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Sarıyer’de trafik çilesi son buldu » Sarıyer Posta Gazetesi Sarıyer’in Dünyaya Açılan Penceresi!

sariyerbelediyesi