Son Dakika Haberler

Sarıyer’deki geleneksel protokol iftarı gerçekleştirildi.

Sarıyer Belediyesi geleneksel hale getirdiği protokol iftar yemeğini dün akşam Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Sarıyer’deki geleneksel protokol iftarı gerçekleştirildi.
Okunma : 282 views Yorum Yap

Yoğun katılımın olduğu iftar yemeğinde konuşma yapan Başkan Şükrü Genç, ramazan ayının, olanın olmayanla paylaştığı bir dönem olmasına vurgu yaparak; “Deprem bölgesinde canlarımız var. Bu paylaşım onlar için çok önemli” dedi.

Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde verilen iftar, farklı alanlardan birçok ismi bir araya getirdi. Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeğine katılan isimler arasında CHP Sarıyer İlçe Başkanı Ahmet Güveloğlu, MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin Işıktaş, Avusturya İstanbul Başkonsolosu Josef Saiger’in yanı sıra siyasi parti temsilcileri, Sarıyer Belediyesi Meclis üyeleri, muhtarlar, birim müdürleri ve basın mensupları da yer aldı.

AYRIM YAPMADAN HERKESE EL UZATMALIYIZ

Açılan oruçların ardından konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, konuşmasında şunlara değindi: “Farklı yerlerden, farklı alanlardan gelip böyle güzel, büyük bir sofrada bir arada olabilmek ramazan ayının güzel yanlarından biri. Ramazan ayı olanın olmayana verdiği, paylaştığı bir aydır. Deprem bölgesinde hala yıkıntılar altında canlarımız var. Bu paylaşım oradaki vatandaşlarımız için çok kıymetli. Paylaşmak bizim geleneklerimizde zaten var. Ayrım yapmadan herkese el uzatmalıyız. Buradan deprem bölgesine giden, oradaki insanlara hizmet götüren dostlarımıza çok teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)