Son Dakika Haberler

Sarıyer’den CHP PM’ye bir kişi girdi.

37. Olağan kongresini gerçekleştiren CHP'nin en üst yönetim organında Sarıyerli bir siyasetçi.

Sarıyer’den CHP PM’ye bir kişi girdi.
Okunma : 233 views Yorum Yap

Dün yapılan Cumhuriyet Halk Partisi 37. Olağan Kurultayı gece geç saatlerde Parti Meclisi için yapılan oylamanın sayımı ile tamamlandı.

Koronavirüs tedbirleri gölgesinde seyircisiz yapılan kurultayda, Parti Meclisi (PM) için kıran kırana bir yarış yaşanırken, Sarıyer’den de aday olan partililer PM’ye girmek için yarıştı.

Sarıyer’den aday olanlar arasında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde yer alan iki isim öne çıktı. Öne çıkan isimler; Mevcut PM üyesi, İstanbul Milletvekili, eski Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek ve siyasetin genç isimlerinden, siyaset arenasında ismini yeni yeni duyuran CHP Sarıyer yönetim kurulu yedek üyesi Avukat Bengisu Kadı.

Her iki isim de kıran kırana yaşanan seçimde seçilebilmek için büyük bir gayret gösterirken. Gökan Zeybek aldığı 679 oy ile 22. sıradan yeni dönemde de PM’de olmayı garantilerken, CHP İstanbul İl  Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun desteği ile anahtar listede kendisine yer bulup, aldığı 270 oy ile sıralamada 90. olan Bengisu Kadı ise Genç ve Kadın kotası şansına rağmen PM’ye girmeyi, tüzükte yer alan delegenin %20 oyunu alma kuralından dolayı 2 oy ile kaybettiği belirtiliyor. Son durum ise resmi sonuçların açıklanması ile netlik kazanacak.

Son alınan bilgilere göre ikinci döneminde de CHP PM’ye girmeye hak kazanan Gökan Zeybek bir kez daha Sarıyer’i CHP’nin en üst yönetim organı olan Parti Meclisi’nde temsil etmeyi garantilemiş oldu.