Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

Sarıyer’e Bitmeyen Hastane!

Çayırbaşı’nda yapımı devam eden ve kaba inşaatında sona gelinen 500 yataklı Sarıyer Devlet Hastanesi’nin hala ne zaman hizmete gireceği belli değil.

Sarıyer’e Bitmeyen Hastane!
Okunma : 122 views Yorum Yap

Çayırbaşı’nda yapımı devam eden ve kaba inşaatında sona gelinen 500 yataklı Sarıyer Devlet Hastanesi’nin hala ne zaman hizmete gireceği belli değil.

Sarıyer Çayırbaşı mahallesi sınırları içinde yapımına 2013 yılının ortalarında başlanan ve 500 yataklı olması planlanan hastane 2015’te tamamlanacak denmesine rağmen hala hizmete girmedi.

Zamanın sağlık bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından temeli atılan hastane inşaatı bir ara durma noktasına gelmiş, daha sonra tekrar yapımına ağır ağır devam edilmişti. Şu sıralar dış cephe giydirmelerinin neredeyse tamamlandığı hastanenin hizmete girmesinin bu tempoyla epey bir zaman daha alacağı düşünülüyor.

Sarıyer halkının hizmetine sunulacak ve tam donanımlı bir hastane olma özelliği ile yaklaşık 500 bin kişilik nufusu ile hem Sarıyer’e, hem de çevre ilçelerden İstanbul’lulara hizmet etmesi beklenen hastanenin yapımının hızlandırılmaması acaba 2019’da ki yerel seçimlere bir yatırım mı yapılıyor sorusunun sorulmasına neden olmakta.

Bilindiği gibi Sarıyer Belediyesini  iki dönemdir CHP’ye kaptıran AKP burada Belediye Başkanlığı’nı almak için bir çok yöntemi denemekte, devletin bir çok imkanını kullanmaktadır. Durum böyle olunca, hastanenin hizmete geçmesi de bu nedenden dolayı erteleniyor olabileceği halk arasında konuşulmakta.

Eldeki veriler ve inşaatta izlenen çalışmaların hızı da bu olasılığı güçlenidirirken. Sarıyer sakinleri de bu durumun farkında olduklarını ve yerel seçimlerde tercihlerini de buna göre belirleyeceklerini dillendirmekten geri durmuyorlar.

Amaç gerçekten halka hizmet ise hastanenin söylendiği gibi gerçekten 2015’te bitirilmiş olması gerektiğini, halkın sağlık problemlerine çözüm olacak bu yapının bir an önce faaliyete geçmesi gerektiğini söyleyen Sarıyerliler, diş hastanesinde de böyle bir durumun yaşandığını, hastanenin bitmemiş olmasına rağmen seçim döneminde açılışının yapıldığını, fakat hala tam olarak hizmete girmediğini de ekliyorlar.

 

 

sariyerbelediyesi