Son Dakika Haberler

Sarıyerin Sesi Oldular!

Sarıyerli muhtarlar Sarıyer'de yaşanan bazı sorunlara dikkat çekmek için bir araya geldi.

Sarıyerin Sesi Oldular!
Okunma : 187 views Yorum Yap

Sarıyer’de yaşanan bir çok soruna dikkat çekmek için son zamanlarda çokça ölümün gerçekleştiği Büyükdere sahilinde bir araya gelen Sarıyerli Muhtarlar burada insan canı için zincir oldular!

Muhtarlar Derneği girişimi ile bir araya gelen muhtarlar, “Sarıyer’in sorunları için burada buluştuk. Sahile korkuluk istiyoruz. Derbent’e üst geçit istiyoruz, Darüşafaka’ya aydınlatma istiyoruz, Ayazağa’nın bir sürü sorununa çözüm istiyoruz” talebiyle seslerini yükselttiler.

CAN GÜVENLİĞİ İÇİN ZİNCİR OLUŞTURDULAR.

Sarıyerli muhtarlar Büyükdere kazıklı yol da buluşup, burada güvenlik zinciri olmadığı için son zamanlarda yaşanan kazaların ölümle sonuçlandığını, ilerde de bu kazalara davetiye çıkarıldığını belirtirken, özellikle İBB’nin acilen buraya bir tedbir alması gerektiğini belittiler. Alınmayan tedbirler sonrası yaşanacak her kazadan, hayatı son bulabilecek her vatandaştan yetkililerin sorumlu olacağını belirten muhtarlar el ele tutuşup zincir oluşturarak, muhtarlar olarak Sarıyerlinin can güvenliği için ses olmaya set olmaya hazır olduklarının altını çizdiler.

Sahil kenarlarındaki korkuluk zincirlerini temsilen kol kola girerek zincir oluşturan Sarıyer’in mahalle muhtarları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne mesaj gönderdi. Korkuluk olmadığı için denize düşerek vatandaşların hayatını kaybetmesini artık istemediklerini dile getiren Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak, “Burada 11 vatandaşımız denize düşerek hayatını kaybetti. Tansiyonu olan yaşlısı var, çocuğu var, hastası var. Burası tüm Sarıyer’in sorunu. Sahili tüm Sarıyarli kullanıyor, Sorun sadece Büyükdere ile snırlı değil, tüm sahil boyunca bu sorun var. Büyükşehir Belediyemiz’den acil önlem almalarını bekliyoruz. Evet İstanbul Büyükşehir Belediyemiz İstanbul’da büyük hizmetler yapıyor. Bunu hepimiz yakından görüyoruz. Takdir ediyoruz. Ancak artık Sarıyer için de bir şeyler yapmasını bekliyoruz.”dedi. Mahalle Muhtarları da Sarıuçak’a destek vererek, “Artık taziyeye gitmek istemiyoruz. İnsanları toprağa vermek istemiyoruz” diye serzenişte bulundular.


SAHİLE ZİNCİR DIŞINDA SARIYER’DEKİ BAŞKA SORUNLARIDA DİLE GETİRDİLER.

Bir araya gelen muhtarlar Sarıyer’in sorunlarının bunla sınırlı olmadığını. Kazıklı yol için korkuluk istemekle sorununlarının bitmediğini, acil çözüm bekleyen başka sorunlarınında bulunduğunu belirtip. Muhtarlar adına konuşan Dernek Başkanı ve Darüşşafaka Mahalle Muhtarı Hüseyin Sarıuçak, “Derbent’de de ölümlü kazalar arttı. Buraya artık alt geçit üst geçit şart oldu. Yine bir başka acil çözüm bekleyen sorun Ayazağa’nın trafik sorunu. Büyükşehir Belediyemiz’den Ayazağa’daki trafiğe çözüm bulmasını bekliyoruz.  Darüşşafaka metro çıkışı yapılmasını istiyoruz. Darüşşafaka’dan metroya gidişlerde bir tek sokak lambası yok! Özellikle bayanlarımız karanlıkta metroya kadar korkarak yürüyor. Acilen burasının aydınlatılmasını bekliyoruz.”diyerek eylemlerini sonlandırdılar.

 

Sarıyer Gözlem