“Sarıyer’in tepe mahalleleri için özel otobüs”
86 okunma

“Sarıyer’in tepe mahalleleri için özel otobüs”

Hüseyin Coşkun'dan tepe mahallelere otobüs projesi.

ABONE OL
28 Mart 2024 21:41
“Sarıyer’in tepe mahalleleri için özel otobüs”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak Parti adayı Hüseyin Coşkun Sarıyer’in tepe mahalleleri için özel otobüs koyacaklarını belirtti.

“Mevcut İETT otobüslerinin yapısı ve büyüklüğü nedeniyle bu bölgelerde zaman zaman sıkıntılar yaşanıyor, hava koşulları nedeniyle yokuştan çıkamayan, ara sokaklarda sıkışan otobüsler nedeniyle bölge halkı mağdur oluyor.” şeklinde konuştu.

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun konuyla ilgili olarak, “Biz İBB meclisinde konuyu gündeme getirdik ve UKOME’ye taşıdık. Bölgenin sorunlarını, halkın ihtiyaçlarını bizden iyi kimse bilemez. Ben doğma büyüme Sarıyerliyim ve komşularımın ne istediğini çok iyi biliyorum. Toplu ulaşım konusunda da harekete geçtik ve UKOME’den kararın geçmesini sağladık. Çıkan karar üzerine İETT’nin otobüs alım yetkisini mevcut Belediye Başkanı’na verdik. 300 tane 8-10 metrelik otobüs alınacak. Bunların 50-60 tanesi de Sarıyer’e hizmet verecek. Böylece büyük otobüslerde yaşanan sorunlar ortadan kalkacak.” Dedi.

“Ekrem İmamoğlu’nun bu otobüslerle ilgili çalışma yapacağı kesin mi?” sorusuna Coşkun, “Biz İBB Meclisi olarak yetkiyi kendisine verdik. İhtiyacı da biliyor. Gereğini yapması gerekliydi ama yapmadı. 31 Mart sonrası Murat Kurum bu yetkiyi en doğru şekilde kullanacaktır.” Cevabını verdi.

 

 

 

 

 

 

 

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP