Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

Sarıyerli 2 günün acısını çıkardı!

Geçtiğimiz cuma hafta sonu için ilan edilen sokağa çıkma yasağı sonrası Pazartesi günü Sarıyer sokakları doldu.

Sarıyerli 2 günün acısını çıkardı!
Okunma : 1.067 views Yorum Yap

10 Nisan cuma günü tartışmalı bir saatle duyurulan ve duyurulduktan sonra yaşanan alışveriş izdihamları ile İçişleri bakanı Süleyman Soylu’yu istifaya kadar götüren hafta sonu yaşanan sokağa çıkma yasağı sonrası Sarıyerliler günün ilk saatlerinden itibaren sokakları doldurdu.

Küresel koronavirüs salgını nedeniyle bilim insanlarının, siyasilerin ve konuya hakim tüm çevrelerin “evinizde kalın, sosyal mesafeyi koruyun, acil durumlar dışında sokağa çıkmayın” uyarıları sanki hiç yapılmıyormuş gibi 2 gün sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerinde kalan Sarıyerliler yasağın bittiği ilk günün sabah saatlerinde 2 güne nazire yaparcasına kendilerini sokaklara attı.

Sarıyer’de bir çok merkez, ana caddede aynı tablolar yaşanırken, özellikle banka önlerinde, marketlerde, caddelerde yaşanan yoğunluk dikkatlerden kaçmadı.

2 gün sonunda ihtiyaçların giderilmesi için sokağa çıkılması kısmen anlaşılır olarak kabul edilsede yaşanan yoğunluk ihtiyaçların giderilmesinden öte bir tabloyu ortaya koydu. Sokağa çıkanların bir yoğunluk yaratmanın ötesinde sosyal mesafe, maske zorunluluğu, 20 yaş altı yasağını hiçe saydıkları görüldü.

Alışveriş için yaşanan yoğunluk ve 2 gün yasak sonunda ihtiyaçlarını gidermek için çıkanlar alışverişlerini ve zorunlu ihtiyaçlarını giderip hemen evlerine dönmesi kabul edilir olarak değerlendirilse bile bazı bölgelerde insanların yasak olmasına rağmen banklarda güneşin tadını çıkarmaya çalıştıkları görüldü. Bu alanlarda ise Sarıyer Belediyesi zabıtaları devreye girerek banklarda oturanları uyardıkları görüldü.

İşte bazı merkezlerden objektiflerimize takılan o yoğunluklar.

 

 

sariyerbelediyesi