Son Dakika Haberler

Sarıyer’li Deniz Seferi İstiyor!

Günde bir kez akşam saat 16.05’te sefer düzenlenen Sarıyer İskelesi’nin ulaşımda daha aktif olması bekleniyor.

Sarıyer’li Deniz Seferi İstiyor!
Okunma : 122 views Yorum Yap

Muhtarlar, Sarıyerlilerin ulaşım problemi yaşadığına dikkat çekerek, Sarıyer-Beşiktaş arasında hafta içi mesai saatlerinde deniz seferlerinin düzenlenmesini istedi.

SARIYER-BEŞİKTAŞ ARASI DENİZ OTOBÜSÜ

Sarıyer Merkez Mahalle Muhtarı Sinan Yüksel, Yeni Mahalle Muhtarı Ahmet Çınar, Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, Rumelikavağı Muhtarı Sinan Demirci ulaşım problemiyle ilgili önerilerde bulundu. Özellikle Sarıyer İskelesi’nin atıl olmasından şikayet eden muhtarlar, hafta içi mesai saatlerinde Sarıyer-Beşiktaş arasında deniz otobüsü koyulması gerektiğini savundu.

MESAİ SAATLERİNDE ÇALIŞSA YETER

Deniz seferlerinin gün içerisine yayılmasa da en azından mesai saatleri içerisinde olması gerektiğini vurgulayan muhtarlar şöyle dedi:“Şu anda günde bir kez Sarıyer iskelesinden sefer düzenleniyor. O da tek güzergah. Sabah 7.10’da Kadıköy’den Sarıyer’e vapur geliyor. Akşam 16.05’te de Sarıyer’den gidiş var. İskele atıl duruyor. Daha aktif hale getirilmesini istiyoruz. Hafta içi mesai saatlerinde seferler koyulabilir. Sabah 7.00-10.00 arasında akşam ise 17.00-20.00 arasında Sarıyer-Beşiktaş arasında denizden ulaşım sağlanabilir.”

BİR AKBİL FİYATINA 40 DAKİKADA BEŞİKTAŞ!

Deniz seferlerinin kara trafiğini de rahatlatacağını belirten muhtarlar, “Sarıyer’in nüfusu kalabalık. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde trafik çok yoğun oluyor. Denizden hızlı hareket edebilen araçlarla mesai saatlerinde üç beş sefer yapılırsa trafikte rahatlar. Sarıyer’den Beşiktaş deniz yoluyla 40 dakika sürüyor. Şu anda zaten Sarıyer-Kadıköy hattında bir akbil fiyatına yolculuk yapılıyor. Bir akbil fiyatına vatandaş 40 dakikada Beşiktaş’a gitmiş olacak. Çok talep olacağını düşünüyoruz.”diye konuştular.