Son Dakika Haberler

Sarıyer’li Muhtarlar ile 2014 Değerlendirmesi.

Sarıyer’li Muhtarlar ile 2014 Değerlendirmesi.
Okunma : 190 views Yorum Yap

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Kurmayları, Sarıyer’de bulunan mahalle muhtarları ile 2014 yılını değerlendiriyor.

Mahalle muhtarlarının sorunlarını, önerilerini ve tekliflerini dinleyen Şükrü Genç ve başkan yardımcıları yeni yılda nasıl bir yol izleyeceklerinin üstüne hazırlık yaparken, bitmek üze oldukları yılında değerlendirmesini yapıyorlar.

Başkanlığa geldiğinden beri tüm mahallerin sorunları ile bire bir ilgilenen Şükrü Genç ve ekibi, mahalle odaklı nakta atışı hizmet için demokrasinin bir numaralı göstergesi olan muhtarların fikirlerini önemsediklerini, onların halkın yüzü olduklarını önemle belirtiyor. Bu anlamda muhtarların her bir söylediği söz aslında halkın söylediği ve söyleyeceği sözlerdir diyen Şükrü Genç halka hizmet götürebilmek için onları dinlemek onlarla değerlendireme yapmak çok önemsediğimiz bir konudur diyor.

Sarıyerlilerin daha huzurlu ve refah içinde yaşayabilmeleri için mahalle muhtarlarıyla koordineli çalıştıklarını belirten Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 2015 yılının ilk ayından itibaren mahalle ziyaretlerimize yeniden başlayacaklarını hatırlatarak, “Geçmiş dönemde alt yapısı yapılan projeler yoğun bir şekilde devam ediyor. Gurur vesilesi olan yapılarımızı tamamladık. Sıkıntılara rağmen evlendirme dairemizi bitirdik. Yeni hizmet binamız son hızıyla devam ediyor. Belediyeye ait olmayan yapıların inşaatlarına da destek veriyoruz. Kendi gücümüzle milyonlarca liraya mal olacak yolları yapıyoruz. Bu bir sevda işi, gönül işidir. Bütün arkadaşlarımız bu gönüldaşlığı yapıyorlar. Sıkıntılarımız olacak ama önemli olan niyettir” dedi.

Muhtarların %99 oranında Sarıyer Belediyesinin kendileri ile olan ilişkilerinden mutlu olduklarını dile getirdikleri toplantıda genel olarak Meclis Üyelerinin ve Belediye Başkan Yardımcılarının sorunlarını çözmek için kendilerine sonuna kadar yardımcı olduklarını belirttikleri gözlendi.

En önemli istekleri ise kendilerine giderleri için yapılan maddi yardımın yetmediği bunlara zam istekleri oldu.

İşte bazı muhtarların konuşmalarından bazıları.

Toplantıya katılan muhtarlar adına konuşma yapan Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak, genel olan teknik destek taleplerini iletirken, “Muhtarlarımızla altıncı yıla girdik. Yeni muhtarlarımız ise bir yıllarını doldurmak üzereler. Muazzam bir iş yoğunluğu içinde olduğunuzun farkındayız. Sarıyer’de toplantı yapılacak bir mekanımız yoktu. Muhtarlarımız ve Sarıyerliler adına böyle bir binayı yaptığınız için teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Poligon Mahallesi Muhtarı Hasan Kılıçöz, “Kaptan güzel, gemi de su almıyor. Tayfada güzel, tayfaya bağlı olan çarkçılar da güzel. Allah yolunuzu açık etsin. Çalışmalarınızdan memnunuz. Telefon ettiğimiz zaman hemen geri dönüşüm sağlanıyor ve sıkıntılarımıza çözüm bulunuyor” dedi.

9 ay önce Sarıyer’e bağlanan Huzur Mahallesi Muhtarı Bekir Apak, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e çok iyi bir ekip kurdukları için teşekkür ederken, “Bardağın dolu tarafına bakmak gerekiyor. Şişli Belediyesi 35 kilometre kare alanı kaplıyor. Sarıyer Belediyesi ise 178 kilometrekaredir. Beş misli büyük bir yere hizmet vermeye çalışan Sarıyer Belediyesi çalışanlarını kutluyorum” dedi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, mahallelerinde ki ana sorunlar için hazırladıkları dosyayı ilgili başkan yardımcılarına ileten muhtarların taleplerini ve isteklerinin yerine getirilmesi için birim müdürlerinin notlar alması konusunda talimat verdi. Toplantıya muhtarların yanı sıra Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Başkan Yardımcıları Semra Kartal, Gökan Zeybek, Mustafa Tok, Sevgi Atalay, İsmail Erdem, meclis üyeleri ve Sarıyer Belediyesi birim müdürleri katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)