Son Dakika Haberler

Sarıyerli şehit babası konuştu!

İstinye Borsa önünde şehit edilen Fatih Satır’ın babası Turan Satır açıklamalarda bulundu.

Sarıyerli şehit babası konuştu!
Okunma : 215 views Yorum Yap

FETÖ’nün darbe girişimi sırasında İstinye Borsa önünde şehit edilen Fatih Satır’ın babası Turan Satır, “Oğlum vurulurken göğsünde Türk bayrağı vardı. Şehit oğlumun üzerindeki kanlı bayrağı asla yıkatmam.” dedi.

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında İstinye’deki Borsa İstanbul binası önünde şehit edilen 28 yaşındaki Fatih Satır’ın babası Turan Satır, oğlunun, darbe girişimi gecesi onu arayarak gelişmeler hakkında bilgi aldıktan sonra sokaklara çıktığını söyledi.

Satır, saat 01.43 gibi oğlu Fatih’i aradığını dile getirerek, “Baba ölmek var, dönmek yok. Hakkını helal et. Şehit olmaktan geriye dönüş yok. Sizi çok seviyorum’ dedi. Bu konuşmamızdan 20 dakika sonra şehit olduğu haberi geldi. Şehadet haberini ağabeyi Osman, ‘Baba kardeşimi vurmuşlar. Hastaneye götürmüşler’ diyerek verdi bana.” dedi.

Başkalarının çocuklarının şehit haberlerini dinlediği, izlediği ya da okuduğu zaman ağladığını ancak oğlu Fatih’in cenazesinde gözyaşı dökmediğini vurgulayan Satır, şöyle konuştu:

“Evladım şehit olduğunda ‘Ağlayıp vatan hainlerini sevindirmeyeceğim. Her zamankinden daha dimdik ayakta duracağım’ dedim. Bu vatan bizim. Bizde bu iman kuvveti varken bizi kimse yıkamaz yıkamayacak. Şehitlerimizin sayesinde bu memleket, bu diyarlar ayakta duruyor. Var mı Türk milleti kadar asil bir millet?”

“Vatanını kurtarmak için gitti”

Satır, şehit olan oğlunun bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdiğini ancak pilot olmak istediğini söyledi.

Oğlunun pilot olmak için sınava girdiğini ve kazandığını, sadece mülakatının kaldığını aktaran Satır, “Pilot olmak, uçmak istiyordu ancak nasip olmadı. İnsanda iman kuvveti ve vatan aşkı olunca bazı şeyler anlamsız oluyor. Fatih, aya çıkmak, yıldızları fethetmek istiyordu. Birlikte uçamadık. O bensiz uçtu gitti.” diye konuştu. Oğlunun çok cesur olduğunu, Fatih’i tarif edecek kelime bulamadığını aktaran Satır, şöyle devam etti:”Bayrakları, bayrak yapan üstündeki kandır/ Eğer uğrunda ölen varsa o vatandır demiş şair. İşte oğlumun kanlı bayrağı. Vurulurken göğsündeydi bu bayrak. Bakın insan niçin ölür? Bayrağı, vatanı, namusu için ölür. O vatanını, bayrağını, namusunu kurtarmak için gitti. Şehit edildi. Şehit oğlumun üzerindeki kanlı bayrağı asla yıkatmam.”

“Bu vatana kurban olalım”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile oğlunun cenaze töreninde telefonla görüştüğünü ve samimi duygularını dile getirdiğini ifade eden Satır, şöyle devam etti: “‘Bu vatana oğlum da ben de kurban olalım. Hepimizin canı size feda olsun. Siz dik durun gerisi önemli değil’ dedim. Erdoğan, kocaman bir yüreğe sahip. Halkı, milleti, vatanı ve bayrağı için canını ortaya koydu. Cumhurbaşkanı Erdoğan o gece, bu insan uçağına binip halkının arasına gelmedi mi? Milletini meydanlara çağırmadı mı? Onun inancı, samimiyeti olmasaydı, insanlar kendilerini tehlikeye atarlar mıydı? Ona ‘diktatör’ diyenlere yazıklar olsun. Bizleri sevgimiz birleştirdi. Oğlum bu vatana helal olsun. Benim kanım canım da feda olsun. Artık bu ülkede Fatih gibi vatan için can verecek binler var.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)